• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Keisčiausios madų pasaulio profesijos

Autorius: Ina Kučinskė, ieva.lt
2009-11-06 12:05:00

Keisčiausios madų pasaulio profesijos
jupiterimages nuotr.
Domėjimasis madų pasauliu niekada neslūgsta. Žymiausi dizaineriai dabar puikuojasi ypatingu superžvaigždės statusu, prieš kurį galvas pasiruošę nulenkti visi pradedant šou verslo atstovais ir baigiant šalių prezidentais.

Todėl darbas madų industrijoje daugeliui žmonių atrodo iš kategorijos „dėl kurio galima kristi negyvu“, kaip savo knygoje rašė laimingoji, kuriai teko neįtikėtina sėkmė dirbti garsiausio madų žurnalo vyr. redaktorės asistente.

Mados pasaulyje pilna keisčiausių profesijų ir darbų. Būna, kad svajoji dirbti ventiliatoriaus laikytoju „Playboy“ fotosesijoje, o tenka tapti dizainerio šuniukų vedžiotoju ir spirų rinkėju...

Štai keletas įdomesnių profesijų, kurias galima sutikti mados užkulisiuose kai kurios kelia šypseną, o kai kurios atrodo tikrai tokios, dėl kurių verta „kristi negyvu“.


iPodų prižiūrėtojas


Jau niekam nepaslaptis, kad vienas žymus dizaineris turi specialų žmogų, nusamdytą prižiūrėti jo silpnybę iPodus, kurių yra daugiau nei šimtas. iPodų prižiūrėtojas tvarko, rūšiuoja ir papildo muzikinę kolekciją ir rūpinasi, kad jo bosas visada būtų informuotas apie aktualiausias muzikos naujienas ir tendencijas.

Dizaino vagys

Profesija, kuria girtis niekas neskuba. Dizaino vagių užduotis įlįsti į svetimas duomenų bazes, lovas, kūrėjų galvas ir stalčius turint vienintelį tikslą pavogti būsimų mados kolekcijų idėjas. Šiame darbe nėra jokių taisyklių ir tabu vagys mergina naivias mados namų sekretores per Skype, geria alų su batsiuvių padėjėjais, sportuoja viename klube su dizainerių asistentais. Draugystė gali būti graži ir tyra, kol neišaiškėja, kad tavo žavusis draugas dizaino vagis, kuriam už tai labai gerai sumoka konkurentai ir padirbinėtojai.

„Moteriška akis“

Žymiausi pasaulio mados fotografai turi aibes pagalbininkų. Vieni iš jų „moteriška akis“. Tokios „akies“ pareiga konsultuoti fotografą, kokie moteriško patrauklumo bruožai labiausiai pakeri moteris, ir sukelia joms norą įsigyti daiktą, kurį pristato modelis. Kokią pozą parinkti, kiek apnuoginti kūno, kokius privalumus išryškinti ir kokius paslėpti. Beje, „akimi“ būna ir vyrai juk tai mados pasaulis, kuriame laužomos visos taisyklės!

Plunksnininkai

Šitie žmonės niekuo daugiau nesirūpina, išskyrus plunksnas: fotosesijoms, kolekcijų pristatymams, drabužiams ir aksesuarams. Jie atrenka, kurią gulbę ar povą nupešti, ir užsako maišus plunksnų, kurias apžiūri ir įvertina taip pat kruopščiai kaip rinktinius briliantus Antverpeno deimantų biržoje. Plunksnos rūšiuojamos, šukuojamos, karpomos, dažomos ir tik praėjusios griežtą plunksnininkų atranką patenka į podiumo prožektorių šviesą.

Suknelių krikštytojai


Algą šis žmogus, dirbantis pas vieną pasaulinio garso dizainerį gauna už tai, kad sugalvoja suknelėms vardus. Skamba keistai? Tačiau pasvarstykite kai perkate suknelę, kainuojančią 80 tūkstančių litų, argi ji neverta to, kad turėtų pavadinimą, kaip ir bet kuris kitas meno kūrinys? Todėl prabangiausioms suknelėms krikštytojai sugalvoja vardus, tokius kaip „Vidurnakčio atodūsis“, ar „Mėnesienos šnabždesys“.

Gėlininkai

Kai kurie mados namai turi gėlininkus, žmones, kuriančius netikras gėles. Jų užduotis iš įvairių medžiagų pagaminti gėles, kurios vėliau dailiai nutūpia ant manekenės demonstruojamos suknelės peties ar skrybėlaitės. Rankų darbo gėlės gaminamos iš įvairiausių medžiagų: nėrinių, šilko, karoliukų, vielos ir t.t. Prieš pristatant naujas kolekcijas gėlininkai sulinkę dirba dieną naktį, kad tik spėtų viską padaryti laiku.

Dirbantys mados srityje juokauja, kad jeigu jums knygoje „Ir velnias dėvi Pradą“ kai kurios madų žurnalo redaktorės asistentės pareigos atrodė gerokai persūdyta literatūrine išmonė, vadinasi, jūs neturite vaizduotės dirbti šioje beprotiškoje industrijoje. Ir greičiausiai nesugebėsite per pusvalandį fotosesijai gauti 15 rainų kačiukų ir krepšio žibučių. Sausio mėnesį...
 

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus