• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Knyga, pakeitusi gyvenimą

Autorius: Grozioklubas.lt
2010-03-03 13:00:00

Knyga, pakeitusi gyvenimą
Grozioklubas.lt
Šiandien gyventi skubantys žmonės vis rečiau į rankas paima knygą. Tačiau ne be reikalo sakoma, jog knyga gali pakeisti gyvenimą: tam tikrai knygai atsidūrus reikiamose rankose įvyksta stebuklas.

Galima sakyti, jog knyga pakeitė ir Algimanto Jablonsko gyvenimą. Perskaičius Joanne Harris knygą „Šokoladas“ „gimė“ šokolado manufaktūra „AJ šokoladas“. Visų pirma, A. Jablonską sužavėjo šios knygos ekranizacija, po kurios vyras užsidegė didžiuliu noru perskaityti ir patį romaną. Kas įvyko po to prisipažįsta, jog pats nežino kaip paaiškinti: „tiesiog skaitant šią knygą burnoje jaučiau šokolado skonį ir ore tvyrantį jo kvapą. Pasidaviau vedinas šių jausmų, užsimerkiau ir vaizduotėje iškilo jaukios šokolado parduotuvėlės vaizdas... Mačiau joje sėdinčius besišypsančius žmones, kurie mėgavosi šviežutėliais rankų darbo saldainiais, girdėjau kavinukėje skambančią prancūzišką muziką. Visada tikėjau likimo ženklais ir supratau, kad visa tai vyksta ne be reikalo.“

Netrukus Algimantui atsitiktinai, darbo reikalais teko nuskristi į Belgiją. A. Jablonskas mano, jog tai taip pat buvo likimo ženklas- čia jam netyčia pavyko atsidurti šokolado fabrike, kur galutinai apsisprendė dėl savo šokoladinės idėjos. Pasimokęs šokolado gaminimo paslapčių iš pačių tikriausių šios srities profesionalų- belgų, po kelių mėnesių pirmuosius šokoladinius saldainius draugų degustacijoms jau gamino savo namo rūsyje. Per šešis metus Lietuvoje atidaryta jau dešimt šokoladinių, būtent tokių, kokias Algimantas ir pamatė savo vizijoje skaitydamas knygą.

Taigi už šokolado atsiradimą savo gyvenime Algimantas jaučiasi dėkingas knygos „Šokoladas“ autorei Joanne Harris. Ir dar vienas stebuklas- galimybė išgerti puodelį šokolado su moterimi, kurios knyga pakeitė gyvenimą! Taip, šį savaitgalį J. Harris dalyvavo Vilniuje vykusioje knygų mugėje, apie tai sužinojęs Algimantas užsidegė noru susipažinti su ja. „Tai buvo buvo didžiulė garbė ir džiaugsmas“- vis dar susijaudinęs kalbėjo Algimantas. Netgi šis susitikimas įvyko netikėtai ir visiškai neplanuotai. Nors rašytojos dienotvarkė buvo itin įtempta, A. Jablonskui pavyko ją pasikviesti į vos prieš savaitę atidarytą desertų restoraną „Pilies šokoladinė“. J. Harris neslėpė džiaugsmo, jog jos knyga prisidėjo prie to, ką pamatė, ką paragavo. Rašytoja teigė, jog gražesnio restorano interjero nematė jau daugiau nei dešimt metų, o saldainiai būtent tokie, kokius aprašė savo knygoje.

www.grozioklubas.lt

 Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus