• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Šeima karjerai gali netrukdyti

Autorius: Eli.lt
2012-06-13 15:23:00

Šeima karjerai gali netrukdyti
Freedigitalphotos.net
Paprastai manoma, kad dėl karjeros reikia atidėti ar net visai atsisakyti vaikų, buvimo su šeima ir daug dirbti. Ypač tai patiria moterys, turinčios didelių profesinių ambicijų. Kamuojamos kaltės jausmo dėl šeimos tokios moterys patiria nuolatinį stresą darbe ir asmeniniame gyvenime. Specialistų teigimu, spartėjant gyvenimo tempui karjeros ir asmeninio gyvenimo konfliktai tampa vis aktualesne problema. Tai esą rodo faktas, kad pirmagimio susilaukiančių moterų amžius didėja, o gimstamumas – mažėja.

Šių metų gegužės mėnesį profesinė sąjunga Lietuvos darbo federacija Vilniuje pakvietė į konferenciją – forumą „Šeimos ir darbo įsipareigojimų derinimas“, kurioje Lietuvos ir užsienio šalių ekspertai diskutavo apie šeimos ir karjeros derinimo problemas. Lietuvos darbo federacijos pirmininkė Eugenija Šniutienė teigia, kad Europoje daug diskutuojama apie tai, kokiais būdais reikėtų skatinti šeimai palankių darbo sąlygų sudarymą. Ne išimtis ir Lietuva.

Nuotolinis darbas – ne naujiena

Žinių ekonomikos forumo direktorius Edgaras Leichteris sako, kad dalis Lietuvos įmonių jau taiko lanksčias darbo sąlygas, leidžiančias derinti šeimos ir darbo interesus. Daugiausiai tokių įmonių – informacinių technologijų bendrovės. „Dalis įmonių nori tą daryti, tačiau labai bijo darbo inspekcijos, nors daugelis teisinių dalykų yra sutvarkyta. Kita nemaža dalis įmonių, ypač regionuose, kur didelė socialinė atskirtis, apie lanksčias darbo sąlygas net negalvoja. Jeigu valstybė pradėtų kompleksiškai žiūrėti į šių problemų sprendimą, būtų galima integruoti tą gerąją patirtį, kurią dabar turime IT sektoriuje, ir leisti žmonėms auginantiems vaikus ar prižiūrintiems neįgaliuosius dirbti nuotoliniu būdu“, - teigia E. Leichteris.

Žmogiškųjų išteklių valdymo specialistė Jurga Jakubauskienė pasakoja, kaip telekomunikacijų bendrovėje „Omnitel“ pavyko sukurti šeimai palankią aplinką. „Omnitel“ buvo pirmoji įmonė, kuri įteisino mobiliąją darbo vietą. Nuotolinis darbas suteikė darbuotojams daugiau galimybių koreguoti darbotvarkę pagal savo poreikius ir užduotis atlikti ten, kur patogu darbuotojui. Nešiojamieji kompiuteriai, mobilusis internetas ir kiti mobilieji įrenginiai leidžia tai padaryti lengvai ir patogiai.“, - sako J. Jakubauskienė.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus