• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Seksualinis išnaudojimas darbe (apklausa)  2 

Autorius: Gerda Z.
2010-06-05 08:00:00

Seksualinis išnaudojimas darbe (apklausa)
jupiterimages.com nuotr.

Ar iš tiesų gerą darbą gauna merginos, kurios segi mini sijonėlius, kurioms patinka gili dekoltė bei  flirtas? Ar tikrai šiandieniniam darbdaviui rūpi tik mergaitės išvaizda, galimybė su ja paišdykauti, o ne protiniai sugebėjimai bei atsakingumas?  Dažnai girdima savoka seksualinis priekabiavimas sukelia daug neigiamų emocijų, statistika žiauri ir liūdinanti — su seksualiniu išnaudojimu tenka susidurti daugeliui dailiosios lyties atstovių.


„Jis mane lietė savo šlykščiomis savo rankomis ir žadėjo puikų atlyginimą. Man buvo bjauru, bet dirbti reikėjo. Ir dirbau, oficialiai — turėjau kabinetą, kuriame tvarkiau firmos finansus, o kai užsigeisdavo viršininkas, laiką turėjau leisti jo kabinete, už uždarų durų. Jis turėjo šeimą ir aš tai žinojau, nepretendavau į nieką, tik į didesnį atlygį, kurio reikėjo, norint vienai pragyventi didmiestyje.“  Tokiu atveju sunku dalinti patarimus, nes pati mergina gauna naudos iš neteisėtų santykių: ji užtikrinta dėl gero atlyginimo, ji saugi, nes darbdavys nedrįs ant jos rėkti bei kelti ypač didelių reikalavimų ir ji jaučia pranašumą prieš kitas darbuotojas. Seksualinis išnaudojimas yra dažna problema darbdavių bei darbuotojų santykiuose. Tik dažnai apie tai garsiai nekalbama.


Ar yra galimybė kur nors pabėgti? Ar patekimas į tokias pinkles, kuomet viršininkas daro ką tik išmano su mergina, yra amžinas, be galimybės pasitraukti iš šio uždaro rato? Dažnai sakau, jog be priežasties niekas neįvyksta.

 

Pamėginkime paanalizuoti, kokių klaidų mergina turėtų vengti, atėjusi į naują darbą.


1) Per daug seksuali apranga

2) Per ryškus makiažas

3) Viliojanti maniera
4) Kalbos, su flirto gaidele.


Ar nebus taip nutikę, jog pirmojo nedoro prisilietimo metu, mergina nepasitraukė ir nenubrėžė ribos, kuri skirtų darbdavį bei darbuotoją? Dažnai pasitaiko, jog pirmasis prisilietimas dažniausiai darbdaviui būna, tarsi, pamėginimas pažiūrėti „ar kimba“. 

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Ar Jums yra tekę susidurti su seksualine prievarta darbe?
Taip, kartą prie manęs priekabiavo viršininkas;
9 (10.98 %)
Taip, ir ne vieną kartą;
11 (13.41 %)
Mano viršininkas - mano meilužis;
8 (9.76 %)
Man nėra tekę su tuo susidurti.
54 (65.85 %)


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
loreta
2010-06-05 21:45:40
esu nukentėjusi nuo šito dalyko... nors ir žinojau, kad taip gali būti, tik visad sakiau, kad ne man taip bus
s
2010-06-05 17:12:18
idomiai, reiks buti pasiruosusiai tokiems dalykams.