• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Svarbiausi klausimai pokalbyje dėl darbo

Autorius: Balsas.lt
2012-02-21 18:40:00

Svarbiausi klausimai pokalbyje dėl darbo
freedigitalphotos.net

Specialistai pastebi, kad yra tik trys svarbiausi klausimai, kurie daro didžiausią poveikį priimant į darbą.

Kaip rašo forbes.com, pagrindiniai klausimai, leidžiantys suprasti ar žmogus tinkamas šiai pozicijai, yra trys.

- Ar tu sugebi dirbti šį darbą?

- Ar mėgsi savo darbą?

- Ar mes galėsime sugyventi dirbdami drauge?

Taigi, šie klausimai yra labai svarbūs. turbūt kiekvienas esate pastebėjęs, kad būtent jie yra užduodami kiekviename darbo pokalbyje. Be abejo, klausimų pateikimo forma ar kontekstas gali būti įvairūs, tačiau be jų dažnai neapsieina joks darbdavio ir kandidato pokalbis.

Be to, šiuose klausimuose ir jų atsakymuose atsispindi tokios savybės, kaip motyvacija, asmens komunikabilumas ir sugebėjimas bendrauti bei prisitaikyti prie kitų žmonių, vidinė tvirtybė.

- Ar sugebėsi dirbti šį darbą?

Šis klausimas reiškia ne tik profesinius sugebėjimus, kompetenciją, bet ir vidinę tvirtybę bei vadovavimo sugebėjimus, galimybę dirbti vadovaujantį darbą.

Analitikai mano, kad žinios, įgūdžiai padeda pasiekti tikslą, užkopti į viršūnę. Tuo tarpu charakterio tipas gali padėti išlaikyti turimas pozicijas. Manoma, kad netgi puikios žinios dar nereiškia idealaus darbo. Būtina turėti vidinių savybių, galinčių jas įtvirtinti.

- Ar mylėsi savo darbą?

Šis klausimas reiškia kandidato motyvaciją. Pavyzdžiui, vieni žmonės pasirengę daug dirbti dėl siekiamo tikslo. Kiti tuo tarpu ieško įvairių sprendimų, galinčių palengvinti ir pagreitinti šį tikslą.

Ypač svarbi motyvacija jauniems, dar nedaug pasiekusiems žmonėms. Jei jie yra motyvuojami, skatinami, darbo kokybė labai pagerėja, nes jie įdeda daug pastangų ir žino, jog jų laukia atlygis.

Be to, jie dar nėra prikaupę pakankamai patirties, todėl darbą jie vertina ir kaip galimybę sukaupti tiek formalią, tiek ir kompetencijos reikalaujančią patirtį.

- Ar mes galėsime dirbti kartu, ar sugebėsi prisitaikyti prie kitų žmonių?

Labai svarbu sugebėti sutarti su kitais, ieškoti kompromiso, būti draugiškam. Tai reiškia, kad šios savybės padės gerai komunikuoti kolektyve. nepriklausomai nuo to, kiek kandidatas turi kompetencijos, jis turi ja dalintis su kitais, bendrauti profesiniais klausimai, dalinti žiniomis ir nebūti savanaudiškas bei nedraugiškas.Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus