• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

10 dalykų, ką veikti Londone nemokamai

Autorius: Balsas.lt
2010-09-13 09:00:00

10 dalykų, ką veikti Londone nemokamai
Jupiterimages.com

Londonas, kaip žinia, yra nepigus miestas keliautojams. Kaip bebūtų, net ir čia jie gali rasti daugybę įdomių atrakcijų, už kurias nereikės išleisti nė skatiko.

Nacionalinė galerija

Neįtikėtina, tačiau išvysti įstabią XIII – XX a. Europos tapybos kolekciją Londone nieko nekainuoja. Šalia Trafalgaro aikštės įsikūrusi Nacionalinė galerija dirba 361 dienas per metus, nuo 10 val. ryto iki 18 val. vakaro. Jos menėse sukaupta daugiau nei du tūkstančiai tokių dailininkų kaip Mikelandželas, Botičelis, Leonardas da Vinčis ar Rafaelis darbų. Visi jie yra sudėlioti chronologine tvarka, todėl lankytojas gali stebėti, kaip amžių tekmėje keitėsi menas.

Petrie Egipto archeologijos muziejus

Petrie Egipto archeologijos muziejus gali pasigirti net 80000 archeologinių objektų, rastų atliekant kasinėjimus Sinajuje kolekcija. Manoma, kad pagal radinių kiekį ši kolekcija yra ketvirta pagal dydį pasaulyje. Kaip bebūtų, detaliai ištyrinėti jos nesitikėkite – visi eksponatai, siekiant juos išsaugoti, laikomi prieblandoje.

Britų muziejus

Britų muziejus, nuo įkūrimo skaičiuojantis daugiau nei 250 metų, yra vienas didžiausių  pasaulyje. Iš viso lankytojai čia turi būti pasiruošę rasti net septynis milijonus eksponatų, patalpintų 94-iose salėse. Ne pro šalį jiems būtų nusiteikti ir kojų skausmui: muziejų koridorių ilgis siekia daugiau nei keturis kilometrus. Be to, kad įėjimas į muziejų yra visiškai nemokamas, turistai čia gali gauti ir nemokamą audio gidą, kurį tereikia pasiimti prie muziejaus durų.

Architekto Džono Soan muziejus (Sir John Soane's Museum)

Šis neįprastas muziejus yra įsikūręs ganėtinai prašmatniame pastate: sakoma, kad jo savininkas buvęs ekscentriškas žmogus, todėl suprojektavo sau laiptų, pasažų, terasų ir kiemelių sklidiną namą. Būkite pasiruošę, jog atpainioti pinklų siaurų koridorių labirintą, jums gali prireikti daugiau nei valandos. O jeigu nenorite to daryti vieni, kiekvieno mėnesio pirmąjį antradienį galite prisijungti prie organizuoto turo, kuriame su kitais turistais po namą klaidžiojama žvakės šviesoje.

Hampsteado observatorija

Vietiniai juokauja, jog Hampsteado observatorija – geriausia vieta pagauti krentančią žvaigždę ir ta proga sugalvoti norą. Taupūs keliautojai turėtų atsiminti, jog nuo spalio iki balandžio įėjimas į šią observatoriją – visiškai nemokamas.

Orientalistinių ir Afrikos studijų centras

Egzotiškų kultūrų mėgėjai Londone gali aplankyti vieną iš nemokamų mėnesių koncertų, kurie vyksta orientalistinių ir Afrikos studijų centre (School of oriental and African studies – ang.). Tik čia neišleidę nė cento pasiklausysite kinų operos, tradicinių arabų dainininkų ar stebėsite nemokamus Malavio šokius.

Karališkasis Stratfordo teatras

Į karališkojo Stratfodo teatro barą turėtų užsukti visi tie, kurie nori gerai pašėlti. Kiekvieną pirmadienį čia rengiami komedijos vakarai su vienu iš teatro aktorių. Garsiausius aktorius, besirengiančius Edinburgo festivaliui, galima išvysti liepą.

Poezijos kavinė

Kiekvieną antradienį šioje kavinėje rengiami poezijos vakarai, kurių metu žymūs Londono poetai mėgstai pristatyti savo naujus darbus. Tačiau mikrofonas kavinėje, kaip žinia, yra atviras visiems.

Karališkasis teatras (Royal Court Theatre)

Šis teatras garsėja šaunia akcija, kiekvieną dieną aštuoniems laimingiesiems padovanojančia teatro bilietus už dešimt pensų. Tereikia suskubti prie kasininkės langelio atvykti likus valandai iki pasirodymo.Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus