• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

10 dalykų, kurie patiktų kitiems vairuotojams

Autorius: Autoledi.lt
2010-09-20 09:00:00

10 dalykų, kurie patiktų kitiems vairuotojams
Jupiterimages.com

Pateikiame 10 paprastų žingsnių, kurie ne tik padarys kitus vairuotojus laimingais, bet ir padės Jums būti saugioms kelyje:

1. Nevažiuokite įkandin kito vairuotojo per daug arti. Visuomet laikykitės saugaus atstumo nuo priešais Jus važiuojančio automobilio. Tai ne tik mandagu, bet ir saugu.

2. Atidžiai junginėkite šviesas. Gatvėse (mieste ir gyvenvietėse) nejunkite tolimųjų šviesų. Už miesto išjunkite jas, kai priešais Jus važiuoja automobilis ir Jūs jį matote. Apakintas vairuotojas gali sukelti eismo įvykį. Galinius rūko žibintus, kurie ypatingai erzina iš nugaros artėjantį automobilį, naudokite tik  tada, kai matomumas yra mažesnis, nei 50 metrų.

3. Padėkite kitiems automobiliams, norintiems įvažiuoti į automagistralę. Automobiliai, mėginantys įvažiuoti į ją greitėjimo juosta turi praleisti automagistrale važiuojančius, bet tai nereiškia, kad jūs turite apsunkinti jiems kelią ir neužleisti.

4. Stenkitės važiuoti dešiniąja eismo juosta. Kairioji juosta automagistralėje skirta lenkimui. Išskyrus tuos atvejus, kai nepravažiuojama dešinioji juosta ar nutikęs koks eismo įvykis, neužsibūkite kairiojoje juostoje per ilgai, nes kiti vairuotojai gali norėti ja lenkti.
 
5.
Sustokite galutinai. Kai privažiuojate ženklą STOP – sustokite galutinai. „Riedantis“ sustojimas ne tik pažeidimas, bet ir erzina kitus vairuotojus.

6. Muziką leiskite ne per garsiai. Nebūkite iš tų vairuotojų, iš kurių automobilio muzika sklinda taip garsiai, kad penki automobiliai aplink Jus ją girdi. Tai gali ne tik erzinti ir blaškyti kitus vairuotojus, bet ir sukelti eismo įvykį. Kai karštą dieną jūsų langai praviri, kiti vairuotojai mielai klausytų tai, kas groja jų automobiliuose, o ne Jūsų. O gal bus ir tokių, kuriems maloni tyla.

7. Būkite gera kaimynė statant automobilį. Jūsų automobiliui reikia tik vienos vietos, taigi statykite jį tik vienos vietos ribose. Jums padės linijos, kurios ir parodo šias ribas. Be to, įvertinkite, kad šalia esančio automobilio vairuotojui reikės pakankamai vietos atidaryti dureles. Jei statote automobilį kelkraštyje, privažiuokite arčiau kito automobilio tiek, kad jis galėtu išvažiuoti.

8. Prižiūrėkite savo automobilį. Niekam nepatiktų stovėti paskui automobilį, iš kurio eina juodi išmetamieji dūmai. Jei jau taip nutinka, ženklas, kad Jūsų automobilį reikia tvarkyti. Niekas nenorėtų tuo kvėpuoti, taip pat ir Jūs.

9. Pritvirtinkite tai, ką vežate ant automobilio išorinės bagažinės. Ne mažai eismo įvykių nutinka, kai kas nors nukrenta nuo jūsų automobilio. Todėl pasirūpinkite, kad viskas, kas netilpo į automobilį ir vežama prie jo pritvirtinus, laikytųsi labai stipriai.

10. Neblokuokite susikirtimo sankryžoje. Vienas iš labiausiai erzinančių dalykų spūstyje – kai degant žaliam šviesoforo signalui automobiliai negali pajudėti, nes jų kelią užkirto kiti, kurie nespėjo baigti manevro ir liko viduryje sankryžos. Jei matote, kad nepavyks pravažiuoti sankryžos degant žaliai šviesai, geriau palaukite ir nekirskite sankryžos.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus