• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Ar verta rudenį važiuoti į Nidą?

Autorius: Balsas.lt
2011-09-28 18:47:00

Ar verta rudenį važiuoti į Nidą?
freedigitalphotos.com

Jei vasarą taip ir neturėjote galimybės nuvykti į Lietuvos pajūrį arba atostogoms pasirinkome kelionę į užsienį, aplankyti šalies paplūdimius dar turite ir rudens pradžią. Nors rugsėjo pabaiga jau nelepina saulės spinduliais ir svilinančiu karščiu, orai dar pakankamai šilti, smagiai praleisti savaitgalį prie jūros. Balsas.lt domėjosi, kokios pragyvenimo kainos šiuo metų laiku yra Nidoje.

 Svečius rudeninė Nida pasitinka ištuštėjusi, tačiau rugsėjo mėnuo dar yra tas laikas, kuomet turistų srautas čia vis dar aiškiai pastebimas. Didelė dalis jų – atvykėliai iš Vokietijos, Rusijos, tačiau galima sutikti ir pavienes lietuvių grupeles. Visgi žmonių koncentracija rudeninėje Nidoje „optimali“ – mėgstantys draugiją nesijaus vieni, o vengiantys susibūrimų turės daug laisvos erdvės.

Susirasti nakvynę – tą pačią dieną

 Pasibaigus sezonui itin ženkliai pastebimas nakvynės kaimų kritimas. Kaip teigė vienų iš svečių namų Nidoje prižiūrėtojas, kambarys, kuris keturių žmonių kompanijai šiuo metu kainuoja 80 Lt, vasarą atsieitų mažiausiai 120 Lt. Iki 30 proc. nakvynės kainas sumažina ir daugelio butų bei kotedžų savininkai.

 Trūkstant klientų rudenį siūlydami sąlygos nuomotojai darosi daug lankstesni. Susirasti nakvynę pavarčius internete patalpintus skelbimus galima itin greitai, taip pat nėra būtinybės rezervuoti kambario likus savaitei iki atvykimo – pakanka tos pačios dienos ryto. Taip pat, jei norite sutaupyti galima susitarti ir dėl visos šeimos ar nedidelės jaunimo kompanijos nakvynės viename kambaryje.

 „Tikslių aplinkui esančių svečių namų ir motelių kainų nežinau, tačiau skirtumas lyginant dabartines su tomis, kurio būna sezono metu visur daugmaž vienodas“ , ? tvirtino svečių namų savininkas.

Maisto kainos ? „nesezoniškos“

 Kitas svarbus klausimas – kainos kavinėse ir restoranuose. Maitinimo įstaigų atstovų tvirtinimu, kainos nuo sezoniškumo čia nepriklauso. Dienos sriuba kavinėje jums kainuos 5 Lt, karštasis patiekalas mažiausiai 15-20 Lt, o arbatos puodelis – 4 Lt. Populiarus šalyje picerijų tinklas savo restorano Nidoje darbą šiais metais baigė priešpaskutinę rugsėjo savaitę. „Ne sezono metu mes paprastai nedirbame“, ? kalbėjo viena iš šio tinklo padavėjų.

 Panašu, kad pritraukti papildomų turistų į Nidą ne sezono metu yra tik pačių vietos verslininkų reikalas. Rugsėjo 24 d. kurortiniame miestelyje organizuotas, bet niekur nereklamuotas pusės maratono bėgimas liko nežinomas ne tik plačiajai Lietuvos publikai, bet ir daliai sporto entuziastų. Įdomu ir tai, kad skiriamieji ženklai ar iškabos nebuvo patalpintos ir pačioje lenktynių trasoje. „Atvykusi į Nidą mačiau, kad kažkas vyksta, tačiau nežinojau, kas konkrečiai“, ? kalbėjo iš Vilniaus atkeliavusi mergina.

 Taigi nors maisto kainos lyginant su vasaros sezonu Nidoje rudenį beveik nesikeičia, ženkliai mažesnė nakvynės kaina į miestelį pritraukia tuos poilsiautojus, kurie brangiuose restoranuose nesilanko. Sumažėjęs lankytojų srautas taip pat suteikia daugiau galimybių pailsėti nuo šurmulio.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus