• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Bjauriausių turistų kategorijos

Autorius: Balsas.lt
2009-07-08 08:00:00

Bjauriausių turistų kategorijos
Jupiterimages nuotr.

Tikriausiai kiekvienam kelionėje yra tekę sutikti nemalonių bendrakeleivių. Šie visada pavėluoja į autobusą, pasimeta mieste ar parduotuvėje, pramiega ekskursijas, parduotuvėse ant jų pirštų užstringa žiedai, restorane jie šaukia taip garsiai, kad juos girdi visi lankytojai ir t.t. Tokie keliautojai priverčia bendrakeleivius susigūžti ir užsinorėti būti ne tos pačios tautybės. „Turist.ru“ pateikia tris įkyriausias keliautojų kategorijas.

1. Alkoholio mėgėjai „ all-inclusive“ viešbučiuose. Tai – pati gausiausia bjaurių turistų kategorija. Tačiau, laimei, jie dažniausiai sutinkami tik Egipto ir Turkijos kurortuose. Čia jie leidžia dienas viešbučio bare kilnodami stikliuką, ragaudami vietinius gėrimus ir maudydamiesi alaus upeliuose. Laimei, vakarų šalyse jie sutinkami rečiau dėl savo pomėgio ilsėtis karštuose kraštuose ir gaivinti galvas viešbučio baseine.

Tačiau, kai kurie iš jų kurortus iškeitė į kruizinius laivus. Čia jie veikia tą patį, kaip ir Alanijoje: geria bare ir maudosi baseinuose. Kai kurie, tiesa, baseinus supainioja su jūra. Tai – ne pokštas – nuo  1995-ųjų suskaičiuota daugiau nei 100 tokių atvejų.

2. Šiurkštūs turistai. „Mes nekalbame užsienio kalbomis!“ – tvirtina jie ir užsimerkę personalą kalbina gimtąja kalba ( užsienio kalbos mokėjimas juk niekam tikrai nereikalingas). Jie tiki, kad klientas visada teisus, kad aptarnaujantis personalas – vergų pakaitalas, o padavėjas turi pasirodyti tada, kuomet klientas spragteli pirštais ir šūktelėja „dar du alaus!“.

Taip taip, galvodami apie tokius turistus, vietiniai tarpusavyje svarsto, kodėl pačiame turistinio sezono įkarštyje jie dar nebuvo medžioklėje. O Venecijoje, bandelės ir kavos kaina tokiems „įžuluoliams“ padidėja beveik 10 kartų.

3. Turistai – profesionalai. Tokie fotoaparatus ima ne tam, jog įamžintų savo šeimą Koliziejaus fone. Jų rankinėse – visų mieste esančių viešbučių aprašymai ir palyginimai, oro prognozės kelioms savaitėms į priekį bei vietinių restoranų, kavinių ir muziejų reitingų lentelės.

Užsisakę namelį prie ežero Suomijoje, jie norės išsamaus aprašymo, o nuvykę, be abejo, po pusdienio susikraus lagaminus ir pareikalaus ne tik sumokėtų pinigų bet ir moralinės kompensacijos, nes išsirinktas namelis pasirodys esąs ne 25, bet 30 metrų nuo ežero, o ežeras, tik 1 km pločio, tad netinkamas „tikrai“ turistinei žūklei.

Būtent profesionalūs turistai aptinka visus vabalėlius viešbučio kambaryje, jie pastebi visus alergijos ar įkandimo požymius, viską kruopščiai tikrina ir fotografuoja tam, jog galėtų pareikalauti kompensuoti patirtą „žalą“ teisme. Profesionalai puikiai žino savo teises ir garsiai bei įžūliai jų reikalaudami gadina dieną ne tik aptarnaujančiam personalui, bet ir bendrakeleiviams.
.
Kaip šie turistai kenkia kitiems? Dėl pirmųjų viešbučiai pateikia tik pigiausią alkoholį bei rakina paplūdimius naktimis. Dėl antrųjų – kenčia Rytų Europos vardas, o trečiųjų ieškiniai ir nesibaigiančios priekabės ne tik sugadina atostogas, bet ir pabrangina keliones.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus