• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Daugiau negu keisti atrakcionų parkai (foto)  1 

Autorius: Balsas.lt
2009-09-02 08:00:00

Daugiau negu keisti atrakcionų parkai (foto)
oddee.com nuotr.

Pasilinksminimo parkai visada užtikrina gerą juoko ir adrenalino dozę. Tačiau mes atrinkome septynis tuos, kurie, be teigiamų emocijų, dar ir nustebins.

1. „Bon-Bon Landas“, Danija

Ketvirtas pagal dydį Danijos atrakcionų parkas lankytojams siūlo įvairius objektus, susijusius su saldumynais. Tačiau tai anaiptol nėra pateikiama estetiškai.

„Bon-Bon Lande“ garsiausios karuselės vadinasi: „Arklio mėšlas“, „Pakvaišęs vėžlys“ (kuris atrodo tuoj apsivemsiantis) ir Hundeprutterutchebane“ (šuns bezdalų supuoklės –lt.). Paskutinis atrakcionas sukasi apie didžiulę šuns išmatų krūvą, o tuo pat metu per kolonėles leidžiami bezdėjimo garsai.

2. „Diggerlandas“, Anglija

Britai turi net keturis kasamosioms mašinoms („digeriams“) dedikuotus atrakcionų parkus. Visuose juose lankytojai yra kviečiami išmokti valdyti žaislinę kasamąją techniką, knibinėti smėlio krūvą ar sūpuotis ekskavatoriaus kauše.

3. „Išgyvenimo drama“, Lietuva

„Čia galite gauti galimybę dviem valandom persikelti į praeitį ir tapti totalitarinės valstybės piliečiu“, - rašo per 25 kilometrus nuo Vilniaus nutolusio sovietinio bunkerio tinklalapis.

Bunkeris buvo įrengtas kaip alternatyvi televizijos stotis Sovietų karo su JAV atveju. Dabar jis naudojamas turistams šviesti: atvykėliai čia išsyk panardinami į 1984 m. SSRS piliečio kasdienybę. Prie įžengdami į bunkerį jie privalo atsisveikinti su asmeniniais daiktais ir yra aprengiami sovietinėmis šimtasiūlėmis. Visą procesą lydi riebūs rusiški keiksmai. Tuomet naujai iškepti totalitariniai piliečiai yra vedžiojami po klaidžius bunkerio labirintus, tardomi, mokosi užsidėti dujokaukę bei giedoti SSRS himną .

„Tam, kad pasimokytume iš istorijos klaidų ir suprastume, kas ir kodėl esame“, - skelbia interaktyvaus projekto moto.Jo sumanytojas - Nacionalinės premijos laureatas Jonas Vaitkus. „Išgyvenimo drama“,  kaip viena keisčiausių Europos atrakcijų, sulaukė didelio užsienio žiniasklaidos susidomėjimo.

4. „Dikenso pasaulis“, Anglija

„Dikenso pasaulis“ atskleidžia tamsiąją pramoninio perversmo pusę. Kento provincijoje įsikūręs atrakcionų parkas demonstruoja šalį krėtusias epidemijas, Viktorijos laikų elitą, tamsius industrinius pastatus bei badaujančius našlaičius.

5. Budistų parkas, Vietnamas

106 hektarų ploto „Suoi Tien“ atrakcionų parkas yra paskirtas budizmui ir jį supančioms šventoms legendoms. Būkite pasiruošę čia išvysti visų svarbiausių budizmo šventyklų kopijas, budistinę amžinojo gyvenimo viziją, turkštis didžiuliame baseine ir gerėtis laukiniais gyvūnais.

6. „Harmonyland“, Japonija

Japonija yra tikra saldžių daiktų karalienė. Tą geriausiai iliustruoja kultiniam „Hello Kitty“ produktui pašvęstas atrakcionų parkas. Oitos prefektūroje įsikūręs parkas spalvingumu ir pramogų gausa ypač traukia mažas mergaites.

Jos čia gali važinėtis „Helly Kitty“ puodeliuose, traukinuke, lėktuvėliuose bei apsilankyti ikoniškos katytės pilyje. Tačiau labiausiai parkas dėmesio nusipelno dėl ten vykstančių triukšmingų paradų ir pasirodymų.

7. „Ferari pasaulis“, Jungtiniai Arabų Emyratai

Šis aukštųjų technologijų atrakcionų parkas yra įsikūręs didžiausioje Abu Dabio natūralioje saloje. Jame lankytojų laukia simuliacinis pasivažinėjimas ferari, kitos su raudonuoju „žvėrimi“ susijusios karuselės bei teatras su važinėjimo trasa, kuriame vaidinami itališki spektakliai.

„Ferari pasaulis“ yra dalis JAE 40 mln. dolerių kainavusio projekto, paversti šalį prabangiausiu pasaulio kurortu. Statybos prasidėjo tik 2007 m. ir augo kaip ant mielių. Darbus visiškai užbaigti planuojama šį lapkritį.

 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
marius
2009-10-25 14:20:35
bijociau... todel mano pomegiai ramesni, isskyrus losimas su automatais tetej, toks azartiskas.