• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Europiečiai bando sutaupyti per vasaros atostogas

Autorius: respublika.lt
2009-06-17 12:20:00

Europiečiai bando sutaupyti per vasaros atostogas
Jupiterimages nuotr.
Europiečiai dėl pasaulinės ekonominės krizės neatsisako vasaros atostogų, tačiau šiais metais jie ketina poilsiui išleisti daug mažiau pinigų. Ekonominė krizė skaudžiai kirto europiečiams, tačiau ne tokiu mastu, kad jie atsisakytų vasaros poilsio.

"Kad ir kaip drebintų ekonominė krizė, europiečiai vis dėlto ketina atostogauti, nors išleisti planuoja daug mažiau", - teigiama Prancūzijos sociologinio instituto "Ipsos" tyrime, kuris buvo atliktas su "Europe Assistance". Apklausoje dalyvavo 3,5 tūkst. europiečių iš septynių Europos Sąjungos šalių: Prancūzijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Italijos, Ispanijos, Belgijos ir Austrijos.

Kaip paaiškėjo, dėl krizės šią vasarą vykti atostogauti ketina du trečdaliai europiečių (64 proc., arba 3 proc. mažiau, palyginti su analogiška 2008 m. apklausa). 41 proc. europiečių planuoja išvykti atostogų iš savo šalies dviem savaitėms; 36 proc. pareiškė važiuosiantys poilsiauti savaitei ar dar mažiau, 29 proc. - trim savaitėms ar daugiau.

Tačiau atostogų biudžetas dėl krizės smarkiai pakito. Vidutiniškai europiečių šeima atostogoms planuoja išleisti 2 tūkst. 66 eurus (apie 200 eurų mažiau nei 2008 metais). Daugiausia atostogoms ketina išleisti austrai - 2 tūkst. 333 eurus. Ryškiausios atostogų biudžeto permainos numatytos britų šeimose - jie ketina atostogoms išleisti 2 tūkst. 230 eurų, arba 354 eurais mažiau nei prieš metus. Ir vis dėlto britai užima antrą vietą pagal išlaidas atostogoms. Mažiausiai - 1 tūkst. 659 eurus - atostogoms išleis ispanai. Atostogų biudžetas nepasikeis tik belgų šeimose: kaip ir praėjusiais metais, jie atostogoms planuoja skirti 2 tūkst. 228 eurus.

Patraukliausia poilsio vieta europiečiams išlieka Europa - apie tai pareiškė 78 proc. apklaustųjų. Tuo tarpu 46 proc. europiečių ketina vasarą atostogauti savo šalies kurortuose. Sociologai pastebėjo naują tendenciją - atostogauti arčiau namų, nes finansiniu požiūriu tokios atostogos kainuoja daug mažiau. Pavyzdžiui, 74 proc. ispanų ir 75 proc. italų pranešė atostogausiantys savo gimtojoje šalyje. Vien prancūzai (46 proc.) siekia atostogauti už Prancūzijos ribų, ypač Afrikoje.

Populiariausios Europos šalys tarp atostogautojų, kaip rodo apklausa, - Italija (21 proc.), Ispanija (17 proc.), Prancūzija (16 proc.).

Dauguma europiečių (64 proc.) pareiškė labiausiai mėgstantys poilsiauti prie jūros. Tokio požiūrio laikosi 75 proc. italų. Kita vertus, 32 proc. britų atsakė labiau pripažįstantys "pažintinį turizmą". 69 proc. respondentų pareiškė poilsį suplanavę anksčiau. "Paskutinės minutės" keliones ypač mėgsta italai (37 proc.).
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus