• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Geriausios 2009 m. „Lonely planet“ kelionės

2008-10-17 00:00:00

Geriausios 2009 m. „Lonely planet“ kelionės
"News Bridgepix" nuotr.

Ketvirtadienį vienas iš populiariausių turistinių vadovų leidėjų pasaulyje „Lonely planet“ paskelbė savo metinį „mėlynąjį sąrašą“ – įspūdingų vietų keliauti bibliją 2009 metais. Šįmet jis platus ir žadantis daug nuotykių. Keliautojams siūloma stebėti poliarines meškas Svalbarde, kopti į vulkanus Havajuose ar plaukti kajaku Čilėje.

„Ugnies paplūdimys“ Tasmanijoje

Pasak „Lonely planet“, ten jūsų laukia balti puikaus smėlio paplūdimiai, safyrinė jūra, dangaus žydrynė ir nė gyvos dvasios. Tai slaptas Tasmanijos kraštas, tarsi neatrastas piratų lobis. Jau greitai paplūdimys susilauks tarptautinio dėmesio ir ten veršis žmonių minios. Todėl dabar yra geriausias laikas jame apsilankyti.
Baskija

Ten besilankančiuosius pakeri Pirėnų vaizdai, aukštai padangėje sklandantys grifai. Meno mylėtojai užsuka į futuristinį Bilbojos mieste įsikūrusį Gugenheimo muziejų ir visi pameta galvas siautulinguose naktiniuose gatvių vakarėliuose. Baskija – tai juoko, saulės, kultūros ir grožio kokteilis.
Čilojės salynas Čilėje

Su neseniai įsteigtu nauju ekologiniu rezervuaru ir šalies seniausiu agroturizmo tinklu Čilojė turi ką pasiūlyti. Paslaptingas Čilojės salynas yra „distiliuota“ šalies versija. Raganos ir šmėklos čia klaidina laivus, tačiau galima rasti ir modernybės pėdsakų: modernaus meno muziejus (Museo de Arte Moderno) yra puiki priešprieša Čilės į UNESCO paveldą įtrauktoms senoms medinėms bažnytėlėms. „Lonely planet“ siūlo ten praleisti šeimos atostogas, rengti piknikus gryname ore ar įsėdus į medinę valtelę tyrinėti saulų gausybę.


Ko Tao sala Tailande

Pirmiausia buvo Ko Samui, po to Ko Pha-Ngan, o dabar prasidėjo Ko Tao salos kultas kristalinėje Siamo įlankoje. Mažytė Ko Tao žino kaip nelikti nepastebėta. Nardymo entuziastai mosuoja kojomis išvien su rykliais ir rajomis neoninių koralų fone. Laipiotojai ir atsiskyrėliai turi galimybę imituoti bent vieną serialo „Dingę“ seriją pakrantės džiunglėse. O kai Robinzono Kruzo nuotykiai pabosta, galima tiesiu taikymu smukti į iki aušros veikiantį barą.


Langedoko regionas pietų Prancūzijoje

Anksčiau šis regionas buvo savo kaimyno, Provanso regiono, šešėlyje. Tačiau dabar jis stovi lygioje gretoje ir demonstruoja savo santūrų žavesį. Žemutinis Langedokas puikuojasi ilgais smelėtais paplūdimiais ir dinamiškais miestais: Monpeljė, Setu ir Nimesu. Aukštutinis yra išvagotas siaurų tarpeklių ir laukine kalnų plynaukšte. Vienas malonumas lauko pramogoms. 

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus