• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

I Melnragės paplūdimys – lyg viena didelė duobė

Autorius: Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuras
2012-07-06 14:30:00

I Melnragės paplūdimys – lyg viena didelė duobė
Freedigitalphotos.net

Klaipėdos paplūdimius prižiūrintys gelbėtojai rengiasi ilgajam savaitgaliui – jeigu orai lepins šiluma,  pajūryje poilsiautojų netrūks. Gelbėtojai įspėja, kad vienas pavojingiausių paplūdimių – I Melnragės, čia jūros dugnas itin duobėtas, po kiekvienos audros čia „išmušama“ vis naujų duobių. 


„Žmogus atėjęs į paplūdimį pirmiausia turėtų įvertinti, ar maudytis yra saugu. Ar maudynės leidžiamos,  nurodo prie gelbėtojų postų kabančios vėliavos. Jeigu kabo raudona vėliava – maudytis griežtai draudžiama. Poilsiautojus raginame nebijoti ir bendrauti su gelbėtojais, jų paklausti apie maudymosi sąlygas – mes visada rekomenduosime, kur maudytis saugu, o kur ne. Kiekvieną dieną mes išžvalgome paplūdimius ir pažymime visas naujas duobes“, - patarė Klaipėdos skęstančiųjų gelbėjimo tarnybos atstovas Aleksandras Siakki. 


Gelbėtojai sako, kad šiuo metu labiausiai duobėti yra Girulių ir I Melnragės paplūdimiai. Pastarajame paplūdimyje Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuras pradeda visą liepą truksiančią akciją „Už saugų poilsį paplūdimyje“. 


„Liepos 9 – 20 dienomis visuomenės sveikatos specialistai, kaip ir kiekvienais metais intensyviai dirbs paplūdimiuose - konsultuos poilsiautojus, kaip saikingai ir saugiai degintis saulėje bei maudytis jūroje, taip pat nemokamai matuos kraujo spaudimą. Akcijos metu karštomis dienomis bus dalinami vandens buteliukai. Akcija bus vykdoma keturiuose paplūdimiuose: I – oje Melnragėje, II – oje Melnragėje, Neįgaliųjų paplūdimyje, Giruliuose“ , - apie akciją pasakojo Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro specialistas Aurimas Petrauskas. 


Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro specialistai ir Klaipėdos paplūdimių gelbėtojai įspėja, kad jeigu besimaudydami jūroje patekote į duobę,  nepanikuokite ir neeikvokite jėgų – reikia iškelti kairę ranką ir  šauktis pagalbos. Rekomenduojama jokiu būdų plaukti ne į krantą, nes tik išseksite - įprastai srovės tempia atgal. Reikėtų stengtis plaukti į šoną apie 20 – 30 metrų, tada bangos pačios jus grąžins į krantą. 

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus