• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Idealiausias laisvalaikis su šeima – poilsis sodyboje ar kaime
2009-08-03 12:35:00

„Prisma“ nuotr.
Absoliuti dauguma šeimas sukūrusių ir ilgalaikius santykius puoselėjančių Lietuvos gyventojų daugiausia laisvo laiko skiria šeimai, su kuria ilsisi sodyboje ar kaime, tačiau moterų ir vyrų požiūris į kartu leidžiamą laisvalaikį skiriasi. Tai atskleidė rugpjūčio 20 d. Vilniuje pradėsiančio veikti pirmojo didcentrio „Prisma“ užsakymu atlikta apklausa.

Tyrimo duomenimis, trečdalis (34 proc.) Lietuvos gyventojų laisvalaikiu su šeima labiausiai mėgsta vykti į užmiesčio sodybą ar kaimą, penktadalis (20 proc.) – pas gimines bei draugus. 17 proc. apklausos respondentų prisipažino laisvu laiku kartu su šeima dažniausiai užsiimantys namų ruošos darbais, o 12 proc. – drauge žiūrintys televizorių, skaitantys ir kitaip leidžiantys laiką namie. Nedidelė dalis šalies gyventojų kartu su šeimomis laisvalaikiu daugiausia  lankosi kine, teatre bei parodose, apsiperka ir pramogauja klubuose, restoranuose, kavinėse – taip teigė 4, 3 ir 2 proc. respondentų.

„Tyrimą užsakėme siekdami surinkti kuo daugiau informacijos apie Lietuvos šeimas, į kurias ir yra orientuotas mūsų didcentris. Apklausa patvirtino, kad Lietuvoje šeima – viena svarbiausių vertybių, kuri puoselėjama didžiąją dalį laisvo laiko skiriant artimiausiems žmonėms ir bendrai veiklai. Teikiantys pirmenybę būtent tokiam laisvalaikiui nurodė daugiau nei 60 proc. visų susituokusių ar ilgalaikius partnerius turinčių Lietuvos gyventojų“, – sako UAB „Prisma LT“ generalinė direktorė Anu Huuska.

Gyventojų apklausa taip pat atskleidė moterų ir vyrų požiūrio į bendrą šeimos laisvalaikį skirtumus. Pastarieji labiau linkę laisvalaikiu su šeima pailsėti sodyboje ar kaime – taip nurodė 37 proc. vyrų ir 31 proc. moterų. O štai moterys laisvu nuo darbo ir kitokių rūpesčių metu nevengia bendrą buitį, aplinką puoselėjančios veiklos – labiausiai laisvalaikiu su šeima mėgstančios užsiimti namų ruoša teigė 21 proc. moterų ir tik 13 proc. vyrų.

Mėgstamiausias laisvalaikis su visa šeima skiriasi ir priklausomai nuo žmonių amžiaus. Daugiausia (30 proc.) jaunų (18-29 metų) susituokusių ir ilgalaikius santykius puoselėjančių Lietuvos gyventojų labiausiai laisvalaikiu su šeima mėgsta lankyti artimuosius ir draugus. Tuo tarpu didžiausia dalis vyresnio amžiaus žmonių pirmenybę teikia laisvalaikiui su šeima sodyboje ar kaime: taip teigė 37 proc. 30-49 metų respondentų ir 34 proc. 50-ies ir vyresnio amžiaus apklaustųjų. 

Reprezentatyvią šalies gyventojų apklausą didcentrio „Prisma“ užsakymu atliko rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanija „Baltijos tyrimai“. Tyrimo metu apklausti 1009 suaugę (18 metų ir vyresni) Lietuvos gyventojai.


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus