• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Islandija - laimingiausia vieta pasaulyje? (foto)  5 

2008-10-13 00:00:00

Islandija - laimingiausia vieta pasaulyje? (foto)
"News Bridgepix" nuotr.

Laimingiausių žmonių šalyje - didžiausias skyrybų skaičius, didžiausias gimstamumas, ir daugiausia ne namie dirbančių moterų. Kažkas čia ne taip? Juk minios vaikų, iširusios šeimos ir dirbančios motinos turėtų būti tikras socialinio chaoso receptas.

Vis dėlto, pagal Jungtinių tautų žmogaus socialinės raidos indeksą, Islandija yra viena iš labiausiai išsivysčiusių šalių, „The Economist“ skaičiavimais - pati taikingiausia, pagal kai kuriuos tyrimus islandai yra patys laimingiausi pasaulyje.

Islandija yra vienintelė NATO šalis, neturinti savo kariuomenės, ilgus šimtmečius ji su niekuo nekariavo, kalėjimuose čia sėdi mažiausias piliečių procentas, o šalies gyvenime svarbiausią vaidmenį vaidina moterys. Islandija buvo pirmoji valstybė pasaulyje, kurios prezidento postą užėmė moteris.

Taikingumas dar nereiškia laimės, tačiau Islandija pirmauja ir pagal kitus kriterijus. Ji turi puikias švietimo ir sveikatos apsaugos sistemas, vidutiniškai žmonės gyvena ilgiau nei 80 metų, turi daugiausia mobiliųjų telefonų ir automobilių...

D. Britanijos Leicesterio universitetas atliko psichologinį tyrimą, kuriame Islandiją pripažino viena iš laimingiausių pasaulio valstybių. Svarbiausiais kriterijais laikyti sveikata, turtas ir išsilavinimas.

Laimingiausia vieta Islandiją galima pripažinti nepaisant jos pavadinimo reikšmės. Ledo šalyje nėra taip jau šalta - ją šildo Golfo srovė, todėl žiemos būna švelnios, o vasaros vėsios. Sostinėje Reikjavike temperatūra vasarą siekia apie 13 laipsnių, žiemą apie -3.

Nors Islandija yra viena geologiškai aktyviausių valstybių, didelių ir pavojingų vulkanų išsiveržimų nebuvo nuo 1783 metų, kai Laki vulkano išsiveržimas sukėlė badą ir ketvirtadaliu sumažino gyventojų populiaciją. Geologinis aktyvumas suteikia nemažai naudos - visi islandai naudojasi karštu vandeniu iš žemės gelmių.

Atrodo, kad islandų laimės jausmo neseniai paskelbtas šalies bankrotas nesumažino - sostinėje Reikjavike į mitingą susirinkę gyventojai labiau nei pasipiktinimą reiškė solidarumą, paramą vyriausybei ir vienas kitam.

Nors dabartinė šalies ekonominė padėtis ir nėra džiugi patiems islandams, Lietuvos turistams ji suteikia naujų galimybių - dėl nuvertėjusios kronos čia apsilankyti dabar apsimoka.
 

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
grg
2009-01-06 21:00:36
labai grazios foto
ee
2008-10-16 16:46:08
nieko nesuprantu tokie laimingi taip viskas okei ir se tau visa salis bankrutavo...gaila
vika
2008-10-16 16:43:29
o man grazu...