• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Islandijos stebuklai

Autorius: Balsas.lt
2011-02-09 17:00:00

Islandijos stebuklai
travelpod.com nuotr.

Kiekvienais metais, keliautojų skaičius atvykstančių į Islandija didėja, tai jau nebėra toks nepažįstamas ir tolimas kraštas, priešingai, tai sala, kurioje geriausiai išsaugota natūrali gamta. Nors medžių čia nedaug, tačiau kitos, gamtos grožybės nepaliaujamai traukia gamtos mylėtojus.

Islandija labai aktyviai rūpinasi savo šalies aplinkosauga, kad išsaugotų unikalų ir nepakitusį jos peizažą. Kad tai pasiektų, naudojama šiluminė gilesniųjų žemės sluoksnių (įskaitant karštus požeminio vandens telkinius) energija, žinoma požeminių vulkaninių vandenų dėka.

Gamtos turtai

Tikrai nepasigailėsite Islandijoje išsinuomoję automobilį, kuriuo, nusprendę apžiūrėti salą, užtruksite maždaug vieną savaitę. Čia pateikiame geriausias ir didžiausio dėmesio vertas vietas.

1. Seljalandsfoss. Tai 60 metrų krioklys, kurį išgirsite ir pamatysite jau nuo kelio.  Tai pats garsiausias Islandijos krioklys. Tai puikiausias būdas šiais vaizdais pradėti savo kelionę ir pasiruošti pamatyti dar įspūdingesnių.

 2.  Skógafoss. Salos pietuose esantis dar vienas krioklys. Vaivorykštė saulėtom dienom čia visiškai įprastas  reginys. Tai vienas didžiausių krioklių Islandijoje.

3 .  Sellfoss. Jokulsa a Fjolumas tai  upė šiaurės rytų Islandijoje, antra pagal ilgį šalyje. Išteka iš Vatnajokutlio ledyno šiaurinės dalies keletu upokšnių. Šalies šiaurėje galima pamatyti įspūdingą, 30 kilometrų krioklį. Vulkaninės juodos žemės ir baltų vandens purslų kontrastas - tikrai neužmirštamas vaizdas.
 
4.  M?vatn (vabzdžių ežeras).Šis ežeras labai svarbus geologiniu ir vulkanologiniu požiūriu, taip pat ir ornitologams, nes čia gausu ančių. Čia galima išsimaudyti natūralioje gamtos poilsiavietėje su įstabaus grožio peizažais ir šiltais vandenimis.
 
5.  Skaftafell tai svarbiausias Islandijos Nacionalinis parkas, esantis Varnatjokulio ugnikalnio papėdėje. Būtinai pamatykite Svartifoss krioklį, kurio siena yra susiformavusi iš originalių stačiakampių stulpų. Taip pat Jokulsarlon ežeras į kurį atplaukia aisbergai iš arčiausio ledyno. Vakarais, šviesos atspindžiai nuo ledo luitų sukuria nepaprastą vaizdą, čia galima pamatyti ruonių.
 
6.  Golden Circle tai, tai saloje esanti teritorija, kurioje reikėtų pamatyti du dalykus: Gulfoss arba vieną iš gražiausių šalyje, Auksinį krioklį, , ir istorinės svarbos Thingvellir Necionalinį parką, kuriame 930 metais įsikūrė viena seniausių parlamentinių institucijų pasaulyje.
 
7.  Husavik - nedidelis miestas Islandijos šiaurėje Rytų Nordurlando regione prie Skjalfandi įlankos, Nordutingo savivaldybės centras. Husavik praėjusio amžiaus pabaigoje tapo banginių stebėjimo centru šiaurėje. Į Skjalfandi įlanką maitintis užklysta keliolika banginių rūšių, tad mieste organizuojamos ekskursijos leidžiančios iš arčiau pažvelgti į šias nuostabias būtybes. Taip pat nepraleiskite progos pamatyti laukinių islandiškų arklių, juos nesunku pamatyti, o ir galima prie jų prisiartinti ir apžiūrėti iš arčiau.
 
8.  Vikas, nedidelė gyvenvietė pietų Islandijoje.Ši pietų Islandijos vietovė graži savo juodų akmenų paplūdimiais, kuriuose galima pamatyti tris iš vandens kyšančias, legendomis apipintas uolas.
 
9.  Didysis geizeris.Šis islandų fenomenas suteikė pavadinimą kitiems pasaulio geizeriams. Vietovėje randama vis dar aktyvių geizerių.
 
10.- Fjordai. Išnykusių ledynų išskaptuoti slėniai yra labai gausūs šalies šiaurės rytinėje dalyje. Isafjardardjup fjordas tikrai paliks įspūdį.
 
Jeigu pasiseks pamatyti visus šiuos Islandijos stebuklus ir šiaurės pašvaistę galite manyti, kad esate privilegijuotas.
 
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus