• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Įspūdingas pasakojimas apie Andorą kitu kampu II dalis

Autorius: Mama.lt
2011-08-12 15:16:00

Įspūdingas pasakojimas apie Andorą kitu kampu II dalis
Mama.lt nuotr.
Tęsiame Jus itin sudominusį straipsnių ciklą apie Andorą.  Į Andorą visų pirma važiuojama ne dėl landšafto ar pasikarstymo po kalnus, o paslidinėti. Legenda sako, kas pirmasis slidininkas Soldeu slėnyje, kur įsitaisiusi Androra, buvo laiškanešys - 1924 metais nuvykęs į Prancūziją jis nusipirko medines slides, kad kalnuotoje vietovėje būtų lengviau pristatyti paštą.
 
Į Andorą visų pirma važiuojama ne dėl landšafto ar pasikarstymo po kalnus, o paslidinėti. Legenda sako, kas pirmasis slidininkas Soldeu slėnyje, kur įsitaisiusi Androra, buvo laiškanešys - 1924 metais nuvykęs į Prancūziją jis nusipirko medines slides, kad kalnuotoje vietovėje būtų lengviau pristatyti paštą.

 Kad ten trasos ir infrastruktūra be priekaištų, liudija ir faktas, kad Andora buvo pateikusi paraišką rengti 2010 metų žiemos olimpines žaidynes.

 Nuo gruodžio iki balandžio Pirėnų nykštukė tampa kalnų slidinėjimo kurortu, į kurį užsuka šios pramogos gerbėjai net iš Prancūzijos, Ispanijos, bet ir iš Šveicarijos ar Austrijos. Ypač į Andorą tinka vykti atostogauti su šeima. Andoros kalnai pagal aukštį Europoje nusileidžia tik Šveicarijai. Vietiniai gyventojai pritaria minčiai, kad joks turistų antplūdis Andoros nebūtų pasiekęs, jeigu ne šią šalį iš trijų pusių (lygi tik Andoros pietinė dalis) apsupę kalnai, kurie slidininkams tinkančias nuokalnes patikimai apsaugo nuo šiaurės vėjų. Naktį čia temperatūra labai retai būna žemesnė nei 0 laipsnių, o dieną pakyla iki + 10. Tai tinkamiausia šalis atostogauti šeimai. Kol tėveliai įveikia nuokalnes, vaikų darželiuose jų atžalos gali krimsti slidinėjimo pradžiamokslio pamokas. Paslidinėjusiųjų laukia maratonas po parduotuves.
 Andoroje slidinėjimo trasų nepavadinsi geriausiomis, nebent – vidutinėmis, nes jų ilgis siekia vos 1-3 km. Tačiau šios trasos yra taip gerai prižiūrimos, kad šioje srityje pretenduoja vadintis vienomis iš geriausių ir gali konkuruoti su slidinėjimo trasomis Alpėse.
 Čia nuokalnės ir trasos turi vardus. Į akis krenta dažnos nuorodos dėl trasų lygio, krypčių ir ilgio. Kaip ir kituose kurortuose, taip ir Andoroje, nuokalnės nuolat “patobulinamos” ir jei trūksta sniego, juo įkalnės apšaudomos iš galingų patrankų.

 Slidinėjimo reikmenų, net jei atostogauti vykstama nuosavu automobiliu, vežtis nereikia, Andoroje galima viską išsinuomoti arba įsigyti. Ir, beje, pačios geriausios kokybės ir kainos. Su vaikais ar draugais vykti poilsiauti patogu dar ir todėl, kad Andoroje daugelis viešbučių siūlo apartamentus iš kelių kambarių su virtuve.
 
Pusvalandžio limitas

Per valandą keltuvai į kalnus pakelia apie 80 tūkst. poilsiautojų. Šiek tiek daugiau nei Andoroje yra gyventojų. Nors ji ir nykštukinė valstybė (beveik 470 kv km ploto –maždaug 3 Vilniaus miestai) Pirėnų kalnų rytuose, tačiau tai netrukdo jai būti viena iš patraukliausių ir mįslingiausių kalnų slidinėjimo kurortų Europoje. O kad turistai galėtų ne tik mėgautis slidinėjimu, bet ir pailsėti nuo civilizacijos, keltuvų stotys suplanuotos toliau nuo viešbučių, todėl iki jų galima nukati vietos autobusais. Kadangi šalis nedidelė, todėl ir supratimas apie nuotolius čia kitoks ir nepalyginamas su įprastomis europiečiams kelionėmis į gamtą. Andoriečiams viskas, kas nepasiekiama per pusvalandį – jau labai toli.

 Beje, per Andorą įstrižai eina kelias nuo Ispanijos iki Prancūzijos, kurį galima pralėkti per 45 min. Nutarusiems Andoroje praleisti bent kelias dienas, rekomenduočiau šį kelią ir įveikti – tada puikiausiai pajusite Andoros mastus.

 Tokioje šalyje vos ne viską reikia vadinti mažybiniais vardais: ne bažnyčios, o bažnytėlės, ne miestas, o miestelis, nors čia jie savo dydžiu primena gražius ir didelius kaimus.

 Tai patiria ir turistai – pirmą dieną čia viskas žavi. Antrą dieną imi galvoti, kad daugelį gatvėje, parduotuvėje ar restorane sutiktų žmonių jau esi matęs, sutikęs. Trečią Andoroje dieną jau gali tapti gidu tiems, kurie atvykę ką tik: patarti, kokioje parfumerijos parduotuvėje pats didžiausias pasirinkimas, kur kepa skaniausius kruasanus…
 
Žiemą – tik slidinėti, užtat vasarą…

 Kasmet Andoroje atostogas arba laisvus savaitgalius praleidžia daugiau nei 10 mln. žmonių, dauguma iš jų – kalnų slidininkai arba apsipirkti užsukantys turistai.

 Andora vadinama saulėčiausiu kurortu Europoje (per metus 250 dienų yra saulėtos) ir geriausia vieta pirmą kartą atsistoti ant nuo kalnų leistis skirtų slidžių bei gauti kalnų slidininko įgūdžių pradžiamokslį. Ką Andoroje veikti žiemą (nuo rugsėjo iki gruodžio ir nuo kovo iki birželio), jeigu nesinori slidinėti, ir šios šalies gidai, ir keliautojų grupes lydintys turistinių agentūrų darbuotojai nutyli. Užtat vasarą pramogų čia užtektinai. “Via Ferrata” – nuostabus turistinis maršrutas, kurį reikia išbandyti visiems, apsilankiusiems Andoroje vasarą. Trasa eina per didelį tarpeklį, kur galima patirti visus kopimo į gana aukštus kalnus malonumus neturint jokių įgūdžiu ir neišmanant laipiojimo uolomis technikos.

 Andora - ir gera ligoninė... Švarus ir grynas kalnų oras labai sveikas. Gal todėl andoriečiai yra treti pasaulyje pagal gyvenimo trukmę… Amžiaus vidurkis apie 80 metų.
 
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus