• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Įspūdingas pasakojimas apie Andorą kitu kampu III dalis

Autorius: Mama.lt
2011-08-13 10:50:00

Įspūdingas pasakojimas apie Andorą kitu kampu III dalis
Mama.lt
Štai ir trečioji Jus sudominusio straipsnių ciklo dalis apie kelionę į Andorą.
 
Kadangi Andora yra šalia Ispanijos ir Prancūzijos, galima pasidairyti ir po netoli Andoros esančius miestus, pvz., užsukti į Tulūzą, Karkasoną, Saragosą, Žeroną, Figeirą (pamatyti S.Dali muziejus), Barseloną. Andora neturi nei oro uosto, todėl į šią šalį galima patekti tik iš Prancūzijos arba Ispanijos. Barselonoje ir Tulūzoje esantys oro uostai arčiausias Andoros. Pirmas autobusas iš Andoros į Barseloną išvyksta ankstyvą rytą - apie 5 val., paskutinis – apie pusę aštuonių vakaro. Iš Barselonos į Andorą paskutinis autobusas išvyksta apie pusę aštuntos vakaro. Kelionė trunka šiek tiek daugiau nei 3 valandos.
 
 Beje, Naujųjų metų naktį andoriečiai, kaip ir kaimynai prancūzai bei ispanai stengiasi su kiekvienu laikrodžio dūžiu suvalgyti po vynuogę, kad būsimi metai būtų geresni nei praėję.

 Andora neturi net nuosavo pašto sistemos. Jeigu turistas nutaria iš Andoros išsiųsti laišką, jis (gal net pats to nežinodamas) kreipiasi į ispanų ar prancūzų paštų skyrius.

 Andoroje automobiliai nuomojami ne jaunesniems kaip 21 metų vairuotojams, tačiau iki 25-erių kartais jiems gali būti padidinta nuomos kaina.
 
 Vartai į Andorą

Būnant Andoroje negalima neužsukti į nuo IX a. žinomą Ispanijos miestelį la Seu d'Urgell (Seo de Urgel), esantį už 9 km nuo Andoros važiuojant keliu CG1.

 Nors jis nesiliečia su Andora, patys ispanai jį vadina "ispaniškai vartais į Andorą” ir dažnai juokauja, kad miestas labiau priklauso Andorai nei Ispanijai. La Seo, kaip jį vadina vietiniai, buvo vyskupų, princų ir grafų Urgelių, kurie valdė Andorą, rezidencija.
 Miestelis iki šiol dvasia artimas Andorai dar ir todėl, kad jame išsaugoti ryškūs katalonų stiliaus bruožai, prie kurių taip prisirišę andoriečiai.

 XII a. Santa Maria d'Urgell katedra – viena iš seniausių Katalonijoje – buvo pastatyta ant maurų sugriautos bažnyčios pamatų. Nepaisant, kad ji ne kartą irgi buvo rekonstruojama ir perstatoma, išsaugojo beveik autentišką pirminį vaizdą.
 Viduje – tikras freskų ir kitokių bažnytinių daiktų bei raštų muziejus. Ten ir rečiausias eksponatas – Beatus iliustruotas viduramžių rankraštis - pastabos apie apokalipsę.

 Beje, Andoroje yra toks kaimelis Os de Civis – nuo jo iki Andoros sostinės 9 km, bet įdomiausia tai, kad Os de Civis priklauso Ispanijai, tačiau į jį patekti galima tik per Andorą – iš kitų pusių – kalnai, nuo kurių viršūnių sniegas nenutirpsta net ir vasarą. Nuostabus peizažas, todėl po slėnį rengiamos ekskursijos.
 
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus