• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Įspūdingas pasakojimas apie Andorą kitu kampu IV dalis

Autorius: Mama.lt
2011-08-16 09:24:00

Įspūdingas pasakojimas apie Andorą kitu kampu IV dalis
Mama.lt nuotr.
Tęsiame pasakojimų ciklą apie Andorą. Štai ir įpusėjome - pristatome Jums ketvirtąją dalį.
 
Andorra La Vella (senoji Andora) - sostinė. Ji miniatiūrinė – vos kelios gatvės. Nėra didelio miesto triukšmo, žmonių minios, kamščių. Andorra La Vella ir priemiestis Escaldes - komercinio ir kultūrinio šalies gyvenimo centrai. Čia veikia šimtai parduotuvių – nuo prabangių “butikų” iki vietinių amatininkų užeigėlių. Čia net ir žiemą galvas iš po sniego kuokštelių iškišusios Andoroje žydi našlaitės.

 Andorra La Vella širdis – Barri Antic (senasis kvartalas). Čia kažkada buvo kaimelis, iš kurio ir išaugo Andorra La Vella su vingiuotomis akmeninėmis gatvelėmis ir akmeniniais namais, pasufleruojančiais, kaip ji atrodė prieš kelis šimtmečius, kai tebuvo nedidelis kaimelis Pirėnų kalnų slėnyje.

 Slėnio namas (Casa de la Velje arba Casa de la Vall) – Andoros savivaldos rezidencija. Trijų aukštų akmeninis pastatas XVI a. pabaigoje pradėtas statyti kaip privatus namas, kurį rentėsi turtinga šeima. Vėliau pastatas kelis kartus buvo perstatytas, o nuo XVIII a. vidurio tapo Andoros savivaldos rūmais. Pastatas neįprastas tuo, kad pastatytas iš neapdirbto akmens.

 Šalia Sala de la Justicia – vienintelė šalyje teismo salė, Sala del Consell, kur renkasi šiandienos šalies parlamentarai, dar yra įsikūręs filatelijos muziejus. Casa de la Vall išsaugota Set Panys (“skrynia su septyniomis spynomis”), kur kadaise buvo laikomi svarbiausi vakstybės dokumentai, - užraktą būdavo galima atrakinti tik tada, jeigu susirinkdavo visi sostinės rajonų atstovai, turintys spynų raktus. Kultūrinis centras ir svarbių ceremonijų bei švenčių vieta - Placa la Poble, kurioje Nacionalinis teatras ir Muzikos akademija. Netoli prekybos centas “Pyrenees” vos ne prisiglaudęs viešbučio “Park”. Kitas viliojantis statinys – ikiromaninio stiliaus bažnyčia de Santa Coloma, pradėta statyti to paties pavadinimo kaimelyje . Dabar ji tokia, kokia buvo iškilusi 9 a. pabaigoje. Tik jos apvali su arkiniais langais varpinė, primenanti viduramžių pilies bokštą, pastatytą 12 a. Bažnyčia atrodo niūti, griežta ir viduramžisškai asketiška. Dekoruota minimaliai. Tokio stiliaus, beje, daugelis Andoros bažnytėlių – jos labiau primina miniatiūrines tvirtoves nei maldos namus.

 Sostinė – tarp dviejų didžiausių slidinėjimo kurortų Grandvalira ir Vallnord, todėl miesto svečiai gali naudotis galimybe išbandyti visas aplinkines slidinėjimo trasas su tuo pačiu skypass – jis tinka ir keliantis La Massana kurorte, ir Soldey Grandvaliroje.

 Beje, iš įvairių miestelių į sostinę grįžti reikia suskubti iki 20 val. – vėliau autobusai nebevažiuoja, liks tik taksi.
 
Bažnyčios mažytės

 Andoroje vasarą nuodėmė neapžiūrėti senųjų miestelių, daugybės senųjų akmeninių tiltų, iki mūsų dienų išlikusių tokios geros kokybės, kad kai kuriais galima net važiuoti. Šalyje yra 40 mažyčių romaniško stiliaus bažnyčių, dažniausiai lankomos šios: Sant Joan de Caselles Kaniloje, Sant Roma de les Bons Enkampoje, Sant Martin at La Cortinada Ordine ir Santa Coloma sostinėje. Pastaroji statyta 9 ir 10 a. Ji seniausia dar veikianti bažnyčia.

 Andoroje itin dažnai pasitaikantis moters vardas Meritxell. Ir ne be reikalo – tai duoklė Andoros globėjai, jos garbei yra pastatyta įdomios istorijos bažnyčia.

 XII a. pabaigoje sausio 6 kaimelio gyventojai eidami į pamaldas Canillo pamatė prašydusią erškėtrožę ir prie jos Dievo motinos su kūdikiu statulėlę. Ji buvo nunešta į bažnyčią. Kitą dieną statulėlė vėl buvo rasta tame pačiame krūme. Tada ji buvo Encamp bažnyčioje palikta, bet ir vėl ji “grįžo” prie erškėtrožės. Gyventojai nutarė, kad tai ženklas, jog reikia statyti bažnyčią.
 
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus