• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Ką būtina žinoti keliaujant į Indiją?

Autorius: Balsas.lt
2011-09-23 17:30:00

Ką būtina žinoti keliaujant į Indiją?
123rf.com
Indija tuo pačiu metu gali būti viena geriausių ir blogiausių vietų atostogoms. Ji ypatinga ir rafinuota, bet kartu ir pasibjaurėtina ar kelianti siaubą.
 
Galbūt ir neteks mėgautis kiekviena minute praleista šioje šalyje, bet galite būti tikri, kad atsiminimai iš Indijos išliks visam gyvenimui. Jeigu turite galimybę čia nukeliauti – nieku gyvu jos nepraleiskite. Štai keletas patarimų, kurii padės jums susiorganizuoti saugesnę ir komfortiškesnę kelionę.
 
Prieš išvykstant
 
 Kaip ir prieš bet kurią užjūrio kelionę nepamirškite pasidaryti dantų, regėjimo ir bendrą medicininį patikrinimą. Taip išvengsite netikėtumų kelyje. Pasitarkite su kelionių medicinos specialistu bei turėkite akinių ar kontaktinių lęšių receptą jei atvykus prireiktų įsigyti atsarginius.
 
 Įsitikinkite, kad jūsų pasas galioja dar bent 6 mėnesius ir kad yra pakankamai laisvų puslapių vizos antspaudams. Susitvarkykite vizą į Indiją ir užsisakykite reikiamą kelionės draudimą.
 
 Vežkitės kai įmanoma mažiau daiktų, na nebent planuojate didelį žygį į Himalajus arba prabangią vakarienę, kurioje turėsite vilkėti vakarinę suknelę. Šiaip, viską galėsite įsigyti Indijoje.
 
Išvykimas
 
 Indijos laiko juosta yra GMT/UTC +5.5, taigi skrisdami iš bet kurios pasaulio vietos, greičiausiai patirsite laiko juostų pasikeitimą. Stenkitės prisitaikyti prie Indijos laiko juostos, dar būdami namuose, valgykite ir eikite miegoti Indijos laiku. Puiku, jei jūsų skrydis nusimato vėlai vakare, tokiu atveju greičiausiai norėsite miegoti. Jei išvykstate anksti ryte, stenkitės nemiegoti - galite pasnausti, bet išlikite budrus bent iki 8 valandų vakaro.
 
 Dar prieš išvykdami turėkite bent 100 dolerių išsikeitę Indijos rupijomis. Taksi vairuotojai Indijoje nepriima dolerių.
 
 Užsisakykite viešbutį pirmajai nakčiai po atvykimo. Pasinaudokite tarptautinėmis nuolaidų kortelėmis ar partneriais, tokiais kaip Hotel Club, kurie pasiūlys jums priimtiniausią kainą. Taip pat, oro uoste iš anksto užsisakykite taksi paslaugas.
 
 Atsipalaiduokite. Patariame neiti apsipirkinėti ar dairytis po miestą atvykus pirmąją dieną. Verčiau ramiai pasivaikščiokite, stenkitės minimaliai susipažinti su miestu, pasimokykite pereiti gatves (eismas čia vyksta priešinga puse).
 
Atvykimas į Indiją
 Susitaikykite su tuo, kad kur beeitumėte, būsite dėmesio centre. Indijos gyventojai laikys jus baltuoju, ir nesvarbu kokio tamsumo jūsų plaukai būtų. Mažiau pastebimas būsite, jei rengsitės konservatyviai arba panašiai kaip vietiniai žmonės.
 
 Turėkite omeny, kad „asmeninės erdvės“ sąvoka yra netaikoma Indijoje. Į jus bus įkyriai žiūrima, jus nuolat kalbins praeiviai, Indijos gyventojai yra smalsūs ir įkyrūs.
 
 Indijoje retai pamatysite priešingos lyties atstovus besilaikančius už rankučių, atvirkščiai, čia kur kas dažnesnis atvejis pamatyti homoseksualias poras. Bučiavimasis ir meilės rodymas viešumoje Indijoje - nemandagus gestas.
 
 Užsidenkite galvą ir nusiimkite batus prieš eidami į kokią nors šventyklą ar religinę vietą, įskaitant ir krikščionių bažnyčias.
 Atminkite, Indijoje gausu prekiautojų, įkyriai siūlančių savo prekes, kurie nepaliks jūsų ramybėje.
 
Keliavimas Indijoje
 
 Pagrindiniai oro uostai Indijoje – Mumbajaus (Bombay), Delio, Kalkutos (Calcutta) ir Chennai (Madras).
 
 Nors visos Indijos avialinijos yra pagrindinės vidaus transporto bendrovės, čia vis labiau populiarėja mažų kainų skrydžių aviakompanijos.
 
 Galima teigti, kad Indija pastatyta „ant geležinkelio“. Traukiniai vis dar yra pagrindinė tolimojo susisiekimo šalyje transporto priemonė. Čia yra gausybė traukinių, pradedant istoriniais garo, mediniais siaurabėgiais traukiniais ir baigiant ypač moderniais. Kuo lėtesnis traukinys, tuo pigiau jums atsieis kelionė. Bilietus galima užsisakyti internetu. Jeigu būdami Indijoje nekeliavote taukiniu, reiškia jūs nebuvote Indijoje.
 
 Indijoje taip pat yra nemažas autobusų tinklas, apimantis super-liukso autobusus. Vienintelė šių autobusų problema yra ta, kad turite pasiimti striukę su savimi, kadangi juose veikia ypač šalto oro kondicionieriai.
 
Saugumas
 Nepaisant užsienio vyriausybių įspėjimų dėl saugumo Indijoje, ši šalis yra pakankamai saugi. Žinoma, čia gyvena teroristai, čia įvyksta išpuoliai, tačiau visa tai dažniausiai netoli Pakistano, Kinijos sienų, kur turistai paprastai neįleidžiami.
 
 Smulkios vagystės ir kišenvagiai čia labai dažnas dalykas. Būtent dėl šios priežasties, siūlome nesinešioti didelių piniginių sumų rankinėje ar kišenėse. Su savimi turėkite tik tiek pinigų, kiek gali prireikti tos dienos išlaidoms. Apsižvalgykite ar niekas jūsų nestebi nuiminėjant pinigus iš bankomato. Užpuolimai su peiliais ir pistoletais Indijoje kur kas mažiau tikėtini nei, pavyzdžiui, JAV ar Jungtinėje Karalystėje.
 
 Nors moterims dažniau siūlomi nepadorūs pasiūlymai, joms čia nėra itin didelės grėsmės. Jei jaučiatės blogai, nuolat stebima ar persekiojama, visada galite kreiptis pagalbos į praeivius ar atitinkamas organizacijas. Paprastai įžūlus pareiškimas „tu su manim kalbi?“ būna itin veiksmingas.
 
 Prieš užsisakydami viešbučio kambarį, įsitikinkite, kad jo langai ir durys sandariai užsidaro. Dėl savo saugumo, viešbučio darbuotojų galite pareikalauti papildomos spynos.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus