• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kaip būti pakenčiamu svečiu per atostogas?

Autorius: L.Mureikaitė
2010-08-05 11:50:00

Kaip būti pakenčiamu svečiu per atostogas?
Jupiterimages nuotr.
Sunkmetis koreguoja atostogų planus. Kur gi čia dar pavasarojus? Jei atostogų biudžeto liūto dalį jau spėjai iššvaistyti prie Baltijos jūros ar Turkijos paplūdimiuose, belieka perkratyti atmintyje savo giminaičius ir pažįstamus: nagi, kas iš jų turi sodybą prie ežero? O gal kas nors iš draugų senokai gyvena Anglijoje, Vokietijoje ar bent jau Latvijoje? Ir, žinoma, iš mandagumo kviečia kada nors pas juos apsilankyti? Keleto dienų viešnagė be išlaidų viešbučiui – visai viliojanti mintis. Tik kaip netapti svečiu, kuris maloniausias iš nugaros? Štai top-10 etiketo gudrybių!

1.    Apie apsilankymą pranešk iš anksto. Jei ruošiesi užbėgti tik kelioms valandoms – gali šeimininkams paskambinti išvakarėse. Bet jei ketini likti su nakvyne – būtinai aptark savo viešnagę iki jos likus mažiausiai savaitei. Kuo ilgesniam pasisvečiavimui ruošiesi – tuo anksčiau turėtum pasidalinti savo ketinimais su šeimininkais.

2.    Lieki nakvoti? Iš anksto telefonu aptark, kaip šeimininkams bus patogiausia. Jei jie gali tau skirti atskirą lovą – puiku. Jei ne – pasisiūlyk atsivežti pripučiamą čiužinį ar miegmaišį, o gal net palapinę, kurią pasistatysi jų kieme. Gali ir patalynės užvalkalų komplektą atsivežti, kad išvaduotum šeimininkus nuo skalbimo rūpesčių.

3.    Atvyk laiku. Jei kelionė tolima – kartais išties sunku prognozuoti tikslų atvykimo laiką. Ir vis dėlto pasistenk padaryti ką gali. Laikykis numatyto plano, o jei nepavyksta – kuo anksčiau pranešk šeimininkams, kiek laiko vėluosi. Nepamiršk, kad jie taip pat turi planuoti savo dieną, o laukdami tavęs yra „pririšti“ prie namų, nesiima jokių didesnių darbų.

4.    Sveikinkis atidžiai. Susitikimo akimirka kartais būna sudėtinga. Jei su draugais ar giminaičiais mateisi senokai, juolab jei jie jau kurį laiką gyvena svečioje šalyje, iš pradžių gali būti sunku pagauti bendravimo toną. Kaip elgtis įžengus į jų namus? Pulti visus bučiuoti ir glebėsčiuotis? Formaliai pasisveikinti? Viskas priklauso nuo šeimininkų. Pasistenk sugauti jų elgesio niuansus, kūno kalbos siunčiamus signalus. Jei šeimininkai išskės rankas – pulk į glėbį, jei tik išties ranką pasisveikinti – nepasiduok emocijų bangai ir tu. Svarbiausia – neprimesk jiems savų taisyklių.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus