• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kodėl verta aplankyti Iraną? (foto)

2008-11-11 00:00:00

Kodėl verta aplankyti Iraną? (foto)

Daugeliui Iranas asocijuojasi su blogio ašimi arba branduoliniu širšių lizdu. Oficialiame Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos tinklalapyje į šalį Lietuvos piliečiams vykti taip pat nerekomenduojama. Nepaisant to, išlieka priežasčių, kodėl verta aplankyti šį Persų kultūros lopšį.

1.    Irano žmonės. Iraniečiai amžiais garsėjo savo svetingumu, o ypač keliautojams. Ši tradicija kilo dar klajoklių laikais, kai žmonės bastėsi po Vidurio Rytus ir Aziją. Tiems retiems turistams iš vakarų, kurie visgi pasiryžta aplankyti Iraną, yra atsilyginama šiltu priėmimu. Šansai sulaukti tiesioginio antivakarietiškumo nuotaikų -  menki, tai išlieka daugiau žiniasklaidos burbulu. Paprasti Iraniečiai sugeba atsijoti Vakarų vyriausybių vykdomą politiką ir niekuo dėtus keliautojus. Saugumo dėlei, geriau apie politiką šalyje išvis nekalbėti.

2.    Pribloškianti istorija. Persų civilizacija yra viena seniausių pasaulyje, o visoje šalyje gausu tai liudijančių objektų. Nesvarbu, ar tai pakelėse išsibarstę istoriniai griuvėsiai, ar orą skrodžiantis senovinis varpas, kviečiantis maldai, keliautojai suras senovinę šalį su gyvybinga visuomene. UNESCO į savo paveldo sąrašą yra įtraukusi tokius objektus kaip: Isfahano miestą vidurio Irane, kuris dar vadinamas „vidurio rytų Florencija“ ir Persepolio miesto griuvėsius, kur Aleksandras Makedonietis kadaise triuškino Persus.

3.    Gamta. Iranas – didžiulė šalis, kuri didžiuojasi įvairialypia gamta. Kraštovaizdis nusėtas tiek bekraštėmis dykumomis, tiek miškais. Irane aptinkamos kelios nykstančių gyvūnų rūšys, pavyzdžiui – azijinis geopardas. Nuotykių ištroškę keliautojai čia gali ir slidinėti, ir nardyti. O po visko – mėgautis šalyje užauginamų vaisių gausybe.


4.    Šalyje lengva keliauti. Tai, jog kiekvienas vidutinio dydžio miestas turi oro uostą, o Irano valdžia subsidijuoja oreivystę, daro susisiekimą oru itin patraukliu ir vienu pigiausiu pasaulyje. Galima rinktis ir kokybišką susisiekimą autobusais ar traukiniais. Lėktuvų bilietų kainos yra nekintamos, tad iš anksto jų rezervuoti nėra būtina. Vidiniai skrydžiai kainuoja vos virš šimto litų.

5.    Tai nėra brangi šalis. Nors kainos pastaruoju metu kyla, tačiau Iranas išliekia pigiu kraštu keliautojams. Šalyje įsigalėjusi valiuta yra doleris, bet priimami eurai ir svarai. Derėtis patartina visur ir tuo būdu dar labiau sumažinti išlaidas.

 

6.    Nepalytėtas kraštas. Kadangi tai nėra masinis turistų kelionių tikslas, šalyje vis dar gali užčiuopti tikrą ryšį su gamta, žmonių šilumą ir smalsumą. Ši Irano savybė užburia ir vilioja sugrįžti atgal.

7.    Stereotipų laužymas. Aplankyti šią šalį yra pats geriausias būdas atsižadėti senų stereotipų ir pačiam susidaryti nuomonę. Iranas buvo juodinamas dešimtmečiais, tačiau daugelis ten apsilankiusių žmonių parsiveža subyrėjusius stereotipus, šiltus prisiminimus ir kvapą gniaužiančius kraštovaizdžius vietoj kelionių suvenyrų.


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus