• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kreta – rojaus kampelis Graikijoje  2 

Autorius: eli.lt
2013-10-01 18:00:00

Kreta – rojaus kampelis Graikijoje
jupiterimages.com nuotr.

Į Kretą būtina nuvykti nors kartą gyvenime. Tai ideali sala mėgstantiems įvairovę, graikišką virtuvę, saulę, pramogas ir naktinį gyvenimą... 

Skalaujama keturių jūrų 

Kreta kiekvienam savo svečiui atveria kultūrines vertybes ir daugybę amžių saugotas paslaptis. Salos gyventojai tiki, kad Kretai dosniai atseikėjo pasak legendų kadaise čia gyvenęs graikų dievas Dzeusas. Tik Kretoje uolėtus krantus keičia žali slėniai, įspūdingo grožio paplūdimiai bei jūrų įvairovė, kurių aplink Kretą yra net keturios: Egėjo, Kretos, Libijos ir Jonijos.

Šiaurinėje salos pakrantėje įsikūrusi Kretos sostinė bei tikras kultūros židinys – Heraklionas, sąlą dalina į dvi dalis: vakarinę ir rytinę. Jeigu įsivaizduotumėte, kad vakarinė ir rytinė salos pusės yra siauros laikrodžio rodyklės, rodančios be 12 minučių 3 valandą, tuomet pačiame laikrodžio viduryje stūkso įspūdingi kalnai. Nuo jų atsiveria pasakiškas vaizdas – matosi iškart dvi jūros: šiaurėje – Egėjo, pietuose – Livijos. 

Garsėja romantiškiausiais saulėlydžiais 

Atostogų  metu būtina aplankyti dvi įsimintinas vietas Kretoje – Santorinio salą ir Spinalongą.

Santorinio sala driekiasi Egėjo jūroje ir garsėja jau beveik vizite kortele tapusiais baltais namukais su mėlynais stogais. Praėjusiais metais sudarytame geriausių pasaulio kelionių sąraše, salos paplūdimiai pateko į romantiškiausių Viduržemio jūros paplūdimių penkioliktuką, o Santorinio raudonasis paplūdimys – vienas iš 25 seksualiausių pasaulyje. Būtent čia galima stebėti nuostabiausius saulėlydžius!

Spinalongos sala turtinga savo istoriniais palikimais dar iš Mino civilizacijos, kada buvo okupuota romėnų, venecijiečių ir turkų. Čia aktyvios ir ramios kurortinės zonos įsikūrusios įvairiose salos vietose, o rytinėje dalyje esantis į kitus Kretos paplūdimius nepanašus Vai paplūdimys leis pasijausti it Afrikoje...

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Vita
2013-10-12 21:12:29
Tobuliausias kampelis atostogoms! Mielai ten apsilankyčiau ir 3-ią, ir 4-ą.. ir 100-ąjį kartą. Ten yra ką atrasti iš naujo!
Užburia gamtos įvairovė ir paslaptingumas bei žmonių pozityvumas ir draugiškumas... ir vaišingumas, žinoma.. :)
ili
2010-06-03 17:03:46
musu su vyru svajone nuvykti ten, tikimes kad jau sia vasara igyvendinsime ja