• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Labiausiai pervertintos pasaulio vietovės

2009-09-22 17:27:00

Labiausiai pervertintos pasaulio vietovės
news.au, Balsas.lt

Romos koliziejus ir Egipto piramidės – tai objektai, kuriuos keliaujant pamatyti tiesiog BŪTINA. Kaip ir paragauti itališkos picos ar makaronų, ispaniškos paellos, graikiškos mousakos etc. Tačiau ar tikrai visi šie objektai tokie įspūdingi, kad patektų į visų turistų kelionių maršrutus?

Ne, sako Billas Brysonas, išleidęs knygą „The Road Less Travelled: 1,000 Amazing Places Off the Tourist Trail“ (Mažiau išmintas kelias: 1000 neįtikėtinų vietų nepatenkančių į turistinius maršrutus“). Taigi, kokie kelionių objektai labiausiai pervertinami ir ką vertėtų išvysti vietoj jų?


Stonehenge‘as Didžiojoje Britanijoje

Sakoma: Stonehenge‘as yra žinomas dėl savo įspūdingų aukštų akmenų ir dramatiškos jų formos. Čia vykdavo druidų ceremonijos ir naujųjų religijų išpažinėjai tvirtina, jog pagonims Stonehengeas buvo savotiška katedra.

Realybė: Gal ir buvo, bet... jūs negalite nei įeiti, nei paleisti... negalima net pajusti jo erdvės ir, jei norite jį pamatyti, turite sumokėti.

Stovintis plyname lauke akmenų ratas tiesa pasakius, nesukelia jokių jausmų, čia negalite pasislėpti esant blogam orui ( kas Didžiojoje Britanijoje ne taip reta...). Galiausiai, čia net nėra jokio muziejaus, pasakojančio apie žymiąsias druidų ceremonijas, tad teks pasikliauti savo žiniomis ir fantazija.

Alternatyva: Taip, Stonehenge‘as ytra žymiausias pasaulyje megalitų statinys, tačiau netoli esantis Averbury yra kur kas didesnis bei labiau prieinamas.


Petra, Jordanija

Sakoma: iškylanti raudoname gilaus slėnio smėlyje Petra yra viena žymiausių Jordanijos vietų. Įspūdingas miestas buvo pastatytas III amžiuje prieš Kristų, arabų pirklių, sukūrusių stiprią, prekybos kelių kontrole paremtą imperiją.

Mieste esantys pastatai, šventyklos bei kapai iškalti tiesiai iš uolos.

Realybė: Patenkanti į 90 proc. į Vidurio rytus traukiančių keleivių kelionės maršrutus Petra yra labiausiai lankomas miestas šiame regione.

Turistinis miestelis, esantis greta, taip išaugo, jog grasina praryti patį senovinį miestą.

Alternatyva: Įspūdingi uolose iškirsti Lalibelos, Etiopijoje monumentai tikrai pranoksta Petrą tiek skaičiumi, tiek grožiu, tiek, svarbiausia, atmosfera.

Romos koliziejus

Sakoma
: amerikiečių kompozitorius Cole Porteris savo žymiąja fraze „Tu esi viršūnė! Tu esi Koliziejus!“ pasakė viską. Žmonės plūsta pamatyti šio monumento nuo pat XVIII amžiuje tarp Didžiosios Britanijos elito išpopuliarėjusio Didžiojo Europos turo ( Grand Tour of Europe).

Net ir būdamas iš dalies sugriuvęs Koliziejus vis dar sugeba užgniaužti kvapą.

Realybė: Patekti į Koliziejų reikia laiko mat prie jo būriuojasi ilgiausios eilės, o patekus neretai nesimato nieko daugiau tik šmėžuojantys turistai.

Ypatingu vizito akcentu gali tapti miklių ilgapirščių iškraustytos kišenės.

Alternatyva:  Žinoma, Romos koliziejus, senovinis mirties ir garbės teatras, yra miesto simboliu, tačiau ne mažiau įspūdinga arena yra Paula mieste, Kroatijoje.

Maču Pikču, Peru

Sakoma: Maču Pikču - viena populiariausių ir įspūdingiausių Pietų Amerikos vietų, kurioje galima geriausiai suprasti senosios Inkų civilizacijos didybę.

Realybė: kelionė į Maču Pikču nėra maloni, o įėjimas kainuoja daugiau nei 125 Lt. Pridėkite kelionę į abi puses su traukiniu iki kalno papėdės bei autobuso bilieto kainą iki vietos ir nepamirškite maisto ir vandens kainos. Taigi – vienam žmogui reikalinga suma gerokai viršija 500 lt... ir tik tuo atvejų jei jūs pakliūsite tarp laimingųjų įleidžiamų į Maču Pikčų kasdien.

Alternatyva: Norite pamatyti Inkų imperijos lopšį? Palikite ramybėje Maču Pikču ir keliaukite į Bolivijoje esančią Isla del Sol, kur pirmiausia sužydėjo ši civilizacija.


Angkoras, Kambodža

Sakoma: Angkore pastatytas vienas iš įspūdingiausių budistų monumentų pietryčių Azijoje.

Realybė:
minios, minios, minios turistų. Laikai, kai Angkoras buvo nuošali vietovė yra toli praeityje. Tad tyloje įvertinti įspūdingą vietos grožį praktiškai neįmanoma.

Alternatyva: Borobuduras, Indonezijoje – dar turistų neatrastas budistinio pasaulio stebuklas.Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus