• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Lietuviams vairuoti automobilį – mėgstama ir neatskiriama kasdienė veikla  1 

Autorius: Autoledi.lt
2011-03-03 12:54:00

Lietuviams vairuoti automobilį – mėgstama ir neatskiriama kasdienė veikla
123rf.com

Atlikus apklausą paaiškėjo, kad daugumai lietuvių vairuoti patinka. Pusei apklaustųjų vairuoti automobilį – malonumas. Vyrai vairuoja dažniau, nes tarp jų yra daugiau dirbančiųjų prie vairo, bet aktyviau vairuoja vis daugiau moterų. Beveik pusė apklaustųjų vairuoja iki 10 metų. Vidutiniškai lietuviai prie vairo praleidžia apie 5–10 val. per savaitę.

Kaip teigia tyrimą atlikusios bendrovės „GfK CR Baltic“ Lietuvos padalinio vadovas Andrius Norkevičius, per apklausą paaiškėjo, kad beveik pusei vairuojančiųjų (47 proc.) vairuoti automobilį – malonumas. Tik šiek tiek mažiau – 43 proc. – pripažino, kad jiems tai įprasta kasdienė veikla. Ir vyrų, ir moterų atsakymai per daug nesiskyrė, be to, pirmuosius du teiginius rinkosi tie, kurių ir vairavimo patirtis yra didesnė.

Tik 5 proc. visų apklausoje dalyvavusių žmonių pripažino, kad jiems vairuoti sunku, nes neturi pakankamai vairavimo įgūdžių. Šį atsakymą apklausoje dažniau rinkosi moterys. Net 10 proc. iš apklausoje dalyvavusių moterų pripažino, kad joms vairuoti sunku, nes neturi pakankamai vairavimo įgūdžių.

Kad vairuoti – kančia, nes nepatinka; arba sunku, nes nepatinka vairuojamas automobilis, atsakė vos 3 proc. vairuojančiųjų. Net penktadalis tų, kurie vairuoja tik iki 3 metų, vairuoti sunku, nes neturi pakankamai vairavimo įgūdžių, bet pusei jų vairuoti visgi yra malonu.

Pasak saugaus vairavimo trenerio, žurnalo „Autosportas“ redaktoriaus, kvalifikuoto autotransporto inžinieriaus bei lenktynininko Artūro Pakėno, teigiamas požiūris į vairavimą paaiškinamas nuolatiniu noru judėti ir valdyti: eiti, važiuoti dviračiu, skirsti lėktuvu, taigi, ir vairuoti.

„Tik 15 proc. visų žmonių negali vairuoti dėl fiziologinių trūkumų, visi kiti vairuoti gali, – pasakoja A. Pakėnas. – Lietuviai nesiskiria nuo kitų šalių vairuojančiųjų ir vairavimas jiems yra teigiama veikla. Tačiau, jei tiems, kurie atsakė, kad vairuoti jiems yra kasdienė veikla, būtų suteikta daugiau informacijos apie vairavimą, daugiau galimybių išbandyti save, sudalyvauti specialiuose renginiuose ar varžybose, pamatę, kad tai gali būti ne tik įprasta veikla, o ir malonumas ar pomėgis, jie taip pat papildytų grupę tų, kurie atsakė, jog vairuoti jiems malonumas.“

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
fgthgt
2011-03-03 14:19:18
as matyt prie tu 15 proc negalinciu, ir ne del fiziologiniu trukumu, o del psichologiniu - turiu nesveika baime ir uz vairo man siaip jau greita reakcija kazkur isgaruoja tiesiog, pati saves nekenciu uz toki letuma, bet neiseina ir viskas :)