• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Lietuvių nuotykiai Viduržemio jūroje: „atsipūtę“ graikai, paskutiniai Europos drambliai ir šaltibarščių ilgesys

Autorius: Sergejus Tichomirovas
2011-06-21 09:30:00

Lietuvių nuotykiai Viduržemio jūroje: „atsipūtę“ graikai, paskutiniai Europos drambliai ir šaltibarščių ilgesys

Laisvalaikio buriavimo kultūros puoselėtojo, kapitono Egidijaus Nasevičiaus vadovaujama jachta baigė dvi savaites trukusį žygį po svarbesnes Dodekaneso salas. Lietuvių jachtai teko pažinti ne tik Egėjo ir Viduržemio jūrų grožį – staigmenos ir netikėti nutikimai buvo ištikimi lietuvių palydovai.    


Aktyvaus  laisvalaikio projekto „Borjomi Odisėja“ ambasadorius E. Nasevičius sako, kad pirmiausia, kas krenta į akis atvykus į Graikiją, yra atsipalaidavę vietos gyventojai, kurių dvasia iškart užvaldo ir visus čia atvykstančius keliautojus.

 
 „Graikus suprasti galima – čia yra visiško „relakso“ šalis. Atsipalaidavę, niekur neskubantys žmonės gyvena savo malonumui. Kai viešėjome Simi saloje, automobilį mums išnuomojusi moteris, sudariusi nepilnai dar iš savojo užsitęsusių vizijų pasaulio sugrįžusios Delfų orakulės įspūdį,  pasiūlė raktelius ir 10 eurų už kurą palikti jos biure, jei grįšiu anksčiau 16 val.  Jai daugiau nerimo kėlė ne finansiniai formalumai, bet tai, kad aš atvykčiau anksčiau laiko. Grįžau, aišku, anksčiau, biurą radau nerakintą. Taip ir palikau raktelius su pinigais po kreditinių kortelių skaitytuvu, kad vėjas pro atvirą balkoną nenupūstų“, – pasakojo E. Nasevičius.  


Simi saloje beveik prie šaligatvio prisišvartavusius lietuvius paviliojo iš kitoje gatvės pusėje įsikūrusios senosios graikiškos tavernos atskubėjusi lietuvaitė, pakvietusi aplankyti būtent jos užeigą, iš kurios sklido gardūs kvapai. Bevakarieniaujant, žavioji šviesiaplaukė pasiguodė labiausiai išsiilgusi lietuviškų šaltibarščių, mat reikiamų produktų čia nerasi, ypač – kefyro.


Pasak E. Nasevičiaus, patyrusiems keliautojams Viduržemio jūros bangos ir vėjas nėra pats baisiausias dalykas. Kur kas sunkiau atsilaikyti prieš sirenas, kurios, pasak „Odisėjos“, savo dainomis viliodavusios jūrininkus į pakrantės uolas, kur jų laivai suduždavę. Tiesa, lietuviams teko susidurti ne su mitologinėmis būtybėmis, o su dainingomis latvėmis.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus