• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Neregėta Gruzija su "Borjomi Odisėja"

Autorius: Sergejus Tichomirovas
2011-06-06 16:05:00

Neregėta Gruzija su
M. Siruso nuotr.
Lietuvius svetingai priimantys žmonės, tradicinės kaimo vestuvės ir krykštinos, didingi kalnai, svaiginantis vynas ir vaišėmis nukrauti stalai. Tai tik keli epizodai iš lietuvių fotografo ir keliautojo Martyno Siruso kelionės Gruzijoje.

Dvi savaites Gruzijoje praleidęs M. Sirusas šiandien jau grįžo į Lietuvą, tačiau neišdildomi kelionės įspūdžiai iki šiol jam neduoda ramybės. Pasak M. Siruso, aktyvaus poilsio mėgėjams Gruzija yra viena nuostabiausių šalių – nuotraukų ištroškusių fotografų čia laukia stulbinantys peizažai, žygeiviai gali pasivaikščioti gražiausiais slėniais arba vingiuotais kalnų takais.

„Ši kelionė buvo pilna malonių netikėtumų ir teigiamų emocijų. Kadangi nemažai laiko praleidome kelyje, čia būta visokių linksmų nutikimų. Pamenu, judame link Kazbego į šiaurę ir kariaujame, kas su kuo: vairuotojas su avių bandomis ant kelio, kai kurie iš mūsų – su miego trūkumu, kai kas su angina, kas su alumi, o man belieka kautis su vaizdų pertekliumi“, –  juokėsi M. Sirusas.  

Didelį įspūdį keliautojui padarė gruzinų svetingumas. Pasak M. Siruso, visose Gruzijos vietovėse, kur jis užsukdavo, lietuvius sutikdavo su nuoširdžia šypsena ir šiltais žodžiais. Ne ką mažesnį įspūdį jam padarė „skrydžiai Gruzijos keliais“.

„Skrydžio į Boržomį diena. Ne, ten oro uosto neatidarė – per liūtį skrendame  mikroautobusu 150 kilometrų per valandą greičiu. Religingas vairuotojas žegnojasi ties kiekviena cerkve pakeliui, aš –  kiekvieno lenkimo manevro metu“, – prisiminė M. Sirusas.    

M. Siruso kelionė Gruzijoje yra gruziniško mineralinio vandens „Borjomi“ iniciatyva įgyvendinamo aktyvaus laisvalaikio projekto „Borjomi Odisėja“ dalis. „Borjomi Odisėją“ sudaro keturios kelionės, pavadintos pagal gamtos stichijas – Žemę, Vandenį, Orą ir Ugnį.

M. Siruso Žemės kelionė buvo pirmoji Odisėjos dalis, o jau rytoj prasidės antra –  Vandens – kelionė. Į dvi savaites truksianti nuotykį Viduržemio jūroje leisis buriavimo entuziasto Egidijaus Nasevičiaus vadovaujama jachta. Iš lietuvių sudarytas jachtos ekipažas planuoja aplankyti 12 Dodekaneso salų, tarp kurių bus Rodo ir Koso salos.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2KitasRušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus