• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Pirmas kartas Indijoje: kaip išgyventi?

Autorius: balsas.lt
2010-05-17 15:00:00

Pirmas kartas Indijoje: kaip išgyventi?
jupiterimages.com nuotr

Išlipti iš lėktuvo Indijoje gali būti išties baugu: čia jus 22 oficialiomis kalbomis pasitiks 1,17 mlrd. žmonių (šeštadalis Žemės gyventojų). Indija, kaip pasakė vienas klasikas, yra tauta, kurioje vienu keliu dalija karvės, „Bentliai“, rikšos ir „BMW“ automobiliai. O ką jau kalbėti apie daugiau nei 2000 skirtingų etninių grupių su savitais papročiais... Šis praktinių patarimų rinkinėlis savo ruožtu padės išgyventi „pirmąjį kartą Indijoje“.

„Varykit“ į Pietus

Kelionių ekspertai Indijos šiaurėje pataria neužsibūti. „Žaliems“ turistams taip pat patariama pralenkti garsiąją „Goa“ valstiją, kuri šiuo metu yra pernelyg perpildyta alų geriančia minia.

Vietoj to, geriau aplankykite Kanchipuramo miestą Tamilnado valstijoje. Tai – vienas iš septynių šventų miestų šalyje, galintis pasigirti nesuskaičiuojama galybe senovinių šventyklų. Vienos iš jų didelės ir galingos, kitos – dydžio sulig darbo kabinetu. Kanchipuramas dar žinomas kaip „Šilko miestas“. Jis garsėja gražiausiais šalyje sariais ir kitais audiniais.

Pasirinkite tinkamą avalynę

Į daugelį šventyklų, Indijoje, kaip žinia, patekti galima tik basomis. Tai reiškia, kad jei avėsite žygeivių batais, jus iš proto išvarys nuolatinis jų atsirišinėjimas. Todėl kelionėms po Indiją rekomenduojama įsigyti lengvus ir akimirksniu išsiaunamus sandalus. Net ir sandalus, beje, Indijoje reikia saugoti. Šią mintį ypač supras tie, kurie matė filme „Lūšnynų milijonierius“ prie šventyklų sumestus batus vagiančius vaikus. Geriausia tam tikslui yra savo sandalus nešioti maišelyje arba poros rupijų nepašykštėti sargui prie šventyklos.

Pasimėgaukite ajurvediniu masažu

Visus kelionės vargus Indijoje kaip ranka nuims ajurvedinis masažas. Ajurvedos medicina yra senas indų būdas, kaip atgaivinti kūną ir sielą. Masažo metu yra naudojamos įvairios žolelės, kokoso aliejai ir garai. Tačiau nepamirškite, kad Indija – ne Tailandas. Čia vyrus masažuos vyrai, o moteris – moterys.

Įsidėkite antimaliarinių vaistų

Indija – viena iš labiausių maliarijai endemiškų kraštų, todėl keliautojai šioje šalyje turi ne tik vengti uodų įkandimų, bet ir profilaktiškai vartoti antimaliarinius vaistus. Dėl to išsamiau pasikonsultuoti privalote su savo gydytoju. Kaip bebūtų, tablečių Indijoje patariame demonstratyviai neryti. Kai kuriose valstijose, tai neabejotinai sukels įtarimą, kad vartojate narkotikus.

Atidžiai naudokitės Indijos traukinių sistema

Indijos neįmanoma iki galo pažinti, kol nesileidote kelione traukiniu. Tačiau planuojant kelionę Indijos traukinių sistemą derėtų atidžiai išstudijuoti. Visų pirma, ant vagono išvydus „Ladki“ arba „Auratein“ ženklą, vyrams į jį lipti nereikėtų. Ženklai byloja, kad vagonai yra skirti tik moterims. Tą faktą, tiesa, išduoda ir raiba sarių jūra. Be to, tie patys traukinių maršrutai drastiškai skiriasi važiavimo trukme ir kainomis. Todėl prieš perkant bilietą neprošal būtų „pasikapstyti“ Indijos geležinkelio puslapyje indianrail.gov.in.

Derėkitės, derėkitės ir dar kartą derėkitės!

Žodžiai „derėtis“ ir „kvėpuoti“ Indijoje yra sinonimai. Ką nors perkant galima vadovautis tokia logika: jei daiktas kainuoja 1200 rupijų, niekada nemokėkite daugiau nei 600 rupijų, o derėtis pradėkite nuo 300 rupijų.

Prisikimškite kišenes tualetinio popieriaus

Viešieji tualetai Indijoje retai kada būna aprūpinti tualetiniu popieriumi, todėl keliautojams patariama visada jo arba drėgnų servetėlių turėti su savimi. Maža to, į kuprinę geriau įsimeskite ir mini prožektoriuką: elektros dingimai Indijoje yra įprastas reiškinys, o užstrigus „geroj vietelėj“ aklinėti tamsoje daug džiaugsmo neteikia.

Neperlenkite lazdos meilindamiesi savo antrai pusei

Indijoje nieko nestebina du už rankų susikibę vyrai (tai simbolizuoja draugystę), tačiau atviras skirtingų lyčių jausmų demonstravimas šalyje (bent jau daugumoje jos valstijų) yra smerkiamas. Būkite pagarbūs vietiniams ir geriau glaustykitės, kai liksite vieni.
 
 

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus