• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Turkija: tobula ir nebrangi saulės dozė

Autorius: JOY
2009-04-25 00:00:00

Turkija: tobula ir nebrangi saulės dozė
Jachtos, parduotuvės ir gyvenimas sitlinguose viešbučiuose – dabar visa tai labai palankia kaina! Šiuos malonumus išbandė žurnalo "JOY" žurnalistė Kristina.

Nuostabu! Virš manęs kyla švelnių muilo putų debesis, kvepia rožių žiedlapiais, temperatūra – 28 laipsniai. „Hillside Su“ viešbučio SPA centro vadybininkė Esmeray mane nuo galvos iki kojų ištrina šilko pirštine ir masažuoja man kojas. Jau vien dėl šio saldaus malonumo buvo verta atvykti! Be to, niekada mano rašomasis stalas nebuvo taip toli nuo manęs kaip dabar. Sloga, sniegas, mokesčių deklaracija? Tokių dalykų net nebeprisimenu. Šiltu vandeniu Esmeray nuskalauja putas, apgaubia mane dideliu, baltu, švelniu rankšluosčiu ir paduoda puodelį arbatos. Sveika atvykusi į Turkiją!

ŠILTAS SUTIKIMAS. Ne tik SPA centre maloni temperatūra. Kai pas mus dar siaučia žiema, Turkijos Rivjeroje kovo mėnesį jau per 20 laipsnių šilumos, ir taip yra vos už trijų valandų kelionės lėktuvu. Taigi idealu norintiems pasimėgauti pirmaisiais saulės spinduliais! Be to, ne sezono metu nakvynės kaina perpus mažesnė. Net prabangiuose stilinguose ir moderniuose viešbučiuose su butikais galima savaitę apsistoti už 400 eurų (įskaičiuojamas skrydis, pensionas su pusryčiais ir vakariene). Taigi nedelsk, įsigyk žiemos katalogų arba susirask informacijos internete, užsisakyk – ir pirmyn į pietus!

BALTA PRABANGA. „Hillside Su“ buvo pirmas stilingas viešbutis šioje vietovėje ir nuo atidarymo (tai įvyko 2003 metais) dėl paprasto ir drauge prabangaus išplanavimo yra populiariausias. Išskyrus ryškiai raudonos spalvos užkandžių restoraną, visa kita yra balta: kambariai, SPA centras, sporto salė ir paplūdimio klubas. Ypač įspūdingas holas, kuris vakarais pavirsta į šaunų DJ barą ir vilioja garsenybes iš viso pasaulio. Čia jau svečiavosi Charlize Theron ir Stewartas Townsendas, Woody Harrelsonas ir Shakira. Jis puikioje vietoje: prie pat Antalijos paplūdimio parko „Beach Park“ (www.beachpark.com.tr) – palmių promenados su daugybe restoranų, ledainių ir barų.

RYTAI? TIESIAI ŠIA KRYPTIMI! Senamiestis vos už kelių žingsnių. Nedidelės lauko kavinukės, stilingi viešbučiai (gražiausias „Alp Pasa“) ir penkios ištaigingos mečetės – pagrindinės lankytinos vietos. Turgavietės stiliaus gatvelėse virš uosto prasideda Rytai: sklinda anyžių, muskatų ir gvazdikėlių kvapai, vilioja papuošalai, kilimai ir turkiškas medus – labai saldus, kenkia dantims, bet kaip skanu! Atsigaivinti galima šalta obuolių ar cinamono skonio arbata arba apsilankyti prie Dudeno krioklio –paėjus vos 10 minučių nuo centro jis krinta iš 39 metrų aukščio nuo uolos į jūrą. Priplaukiu valtimi prie pat jo ir mėgaujuosi krintančiais smulkiais purslais (kelionė valtimi iš uosto – 10 eurų). Visiškai netoliese įkurtas itin modernus viešbutis „The Marmara“. Dalis kambarių yra cilindro formos pastate, kuris per 8 valandas apsisuka aplink savo ašį: rytą – vaizdas į jūrą, vakare – į kalnus!

MADINGŲ DAIKTŲ TURGUS. Turkija garsėja galimybe nebrangiai apsipirkti, bet niekur kitur nėra didesnio malonumo tai daryti nei Saido kurorte (apie 60 km į rytus nuo Antalijos, kaina autobusu – 2 eurai, taksi – 25 eurai). Nedidelėje vietovėje prie jūros yra tik restoranai, prekyvietės ir parduotuvės, kuriose apima jausmas, kad būtinai reikia kiekvieno drabužio, visų spalvų ir visų formų. Būtiniausi pirkiniai – batai ir rankinės: odos arba lakiniai, su kailiu, kutais ir metallic blizgesiu. Aulinių ar batelių smailiais kulniukais, mini rankinės ar didžiulio krepšio? Rinktis tikrai yra iš ko! Greičiau nei per penkias valandas čia nieko nespėsi, nebent išalks tavo palydovas (toks labai praverstų pirkiniams nešioti). Vis dėlto geriau apsipirkti su drauge, sese ar mama. Kainos – derybų objektas, bet nesvarbu, ar moki derėtis, vis tiek kaina bus bent perpus mažesnė nei Vokietijoje.

NAKTINIS GYVENIMAS. Sutemus populiariausi tampa viešbučių barai, čia susitinkama išgerti aperityvo. Mėgstamiausi šiuo metu: viešbutis „Hilside Su“ ir meilės viešbutis „Adam & Eve“, kurio 96 metrų bare „Bluetooth“ didžėjus pasirūpina karšta atmosfera. Nuo 22 valandos traukiama į Lara rajoną arba į senamiestį: gyvo garso muzikos pasiklausyti galima bare „The Jolly Joker Pub“ (www.jj.com.tr), paskui pašokti galima viename iš klubų (pvz., „Blackk“, „Maybe“ arba „Ally“).

ATSIPALAIDAVIMAS! Geriausia su įspūdinga Turkijos Rivjeros pakrante susipažinti nuo vandens. Turkai siūlo „Žydrąją kelionę“. Klasikiniu mediniu laivu plaukiu nuo uosto prie uosto, pagal nuotaiką ir norą sustodama pasižvalgyti. Geriausia, kad man nereikia nieko daryti, nes viskuo pasirūpina laivo įgula: nuo vairavimo iki valgio ruošimo ar kajučių valymo. Puiku! Taigi visą savaitę jaučiuosi visiškai atsipalaidavusi: kaitinuosi laivo denyje, gėriuosi saulėlydžiu gurkšnodama džiną su toniku prie laivo turėklų ir, užuosdama nuo laivo virtuvės sklindančius kvapus, bandau atspėti, kas bus pietų. Gal ant grotelių keptų žuvų ar apskrudusių riestainių su sezamais? Naktį mane užliūliuoja bangos, rytą jos vėl pažadina.

AUKSINIS PAPLŪDIMYS. Plaukiame vakarų kryptimi. Norime pasiekti Bodrumą – Turkijos San Tropezą. Pakeliui sustojame gražiausiose Rivjeros įlankose. Pirmiausia Phaselyje, pusmėnulio formos paplūdimyje, 2365 metrų aukščio Tahtali kalno papėdėje. Čia galima apžiūrėti 2700 metų graikų miesto griuvėsius: akvedukas, pirtys, teatras – viskas stebėtinai gerai išlikę! Kiek toliau į vakarus yra Patara – man gražiausias miestas: 18 kilometrų nieko daugiau, tik auksinis paplūdimys, minkštos kopos ir nedidelis paplūdimio baras. Ketvirtą dieną priplaukiame Olu Denizo įlanką netoli Fetijos. Vaizdas kaip iš atviruko! Švytintis žydras vanduo, akinamo baltumo smėlis, ir visa tai žaliųjų bei alyvmedžių apsuptyje! Viešbučių, barų ir restoranų yra pakankamai, be to, dar yra du paplūdimio viešbučiai, kur siūloma įvairi sporto programa: buriavimas ir plaukims banglentėmis. O gal norėtum pajodinėti?

MADONNOS PĖDOMIS. Po savaitės kelionės jūra pasiekiame savo tikslą Bodrumą – vakarėlių miestą ir milijonierių jachtų uostamiestį, kur ūžia įspūdingo dydžio diskotekos. Naktiniu gyvenimu jis nusileidžia nebent Stambului, o pagal barų išsidėstymo tankį – pirmasis Turkijoje. Madonna ir Stingas jau buvo čia atskridę švęsti „Halikarnas“, „Manna Yacht“ arba „Hadigari“ klube. Kidas Rockas net savaitę gyveno ištaigingame „EV“ viešbutyje. Kas gali būti geriau po naktinio šokių maratono nei Hamam pirtyje panirti į putų jūrą? Geriausia tai padaryti naujame „Mövenpick Resort Bodrum“: pro SPA centro langus matyti žvilganti jūra!

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus