• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Vietos, kur norisi sugrįžti (foto)

2008-12-17 00:00:00

Vietos, kur norisi sugrįžti (foto)
"News Bridgepix" nuotr.

Vienas iš didžiausių komplimentų šalies turizmo pramonei – grįžtantys turistai. Juk parvilioti atgal daug sunkiau nei atsikviesti pirmą sykį – tam būtina tiek paslaugų kokybės, tiek gamtos grožio, tiek geros reklaminės kampanijos dermė.

2008 metais, atlikusi šalies prekės ženklo (brand) patrauklumo tyrimą (keliautojų, šalių prekių ženklų kūrėjų ir t. t. apklausą), kompanija „FutureBrand“ išskyrė jį sėkmingiausiai kuriančių šalių dešimtuką (www.countrybrandindex.com). Be pagrindinio reitingo, šalys sugrupuotos vadovaujantis keletu skirtingų kriterijų, taip nurodant jų stipriąsias ir silpnąsias vietas bei atspindint skirtingas šalių charakteristikas (tiek žmonių įsitikinimus, tiek turimus išteklius), nulemiančias jų reputaciją ir įvaizdį.

Pabandžius pažvelgti, kur turistai labiausiai trokšta sugrįžti dar kartą, nustebina pasirinkimų konservatyvumas. Galbūt egzotikos ir aštrių įspūdžių „atsikandama“ labai greitai? Kita vertus, sąrašų viršūnėse figūruoja tos pačios šalys – ir nei Lietuvos, nei mūsų kaimynų čia nėra. Sąrašuose pasirodo tik Lenkija – ji minima tarp šalių, kuriose pinigų ir gaunamų paslaugų santykis yra geriausias.

Panagrinėjus, už ką dar vertinamos į labiausiai sugrįžti traukiančių sugrįžti dešimtuką patenkančios šalys, atrodo, jog stebuklingas derinys, padedantis pritraukti turistus galėtų būti: graži gamta, saugumas ir galimybė skaniai pavalgyti bei apsipirkti...

Kita vertus, matyt, ne viskas taip paprasta...

Taigi, į kurias šalis labiausiai trokštama sugrįžti dar kartą?1-oje vietoje atsiduria 2006-aisiais gražiausia pasaulio šalimi išrinkta Naujoji Zelandija.  Ši šalis, regis, yra tiesiog ideali vietas praleisti atostogas. Ji pirmauja ir pagal gamtos grožio, autentiškumo, saugumo bei keliautojų draugiškumo indeksus.

2-oje vietoje vienas iš tradiciškiausių kelionių „tikslų“ – Italija, pirmaujanti tokiuose dešimtukuose, kaip geriausios vietos pavalgyti, menas ir kultūra, istorija. Be to, italai minimi ir kaip vieni svetingiausių vietinių.


3-ioje vietoje – Australija, taip pat vertinama dėl puikių sąlygų sportui (ypač vandens), švarių ir gražių paplūdimių, naktinio gyvenimo ir draugiškų vietinių gyventojų. Tiesa, australai, regis, tapo mažiau draugiški – svetingumą įvertinančiame reitinge iš pirmos vietos šalis smuko į penktą.


4-oje vietoje – su krize ar be, vis dar patrauklios JAV. Tikriausiai bepigu turistus vilioti milžiniškai šaliai, užimančiai kone visą žemyną – juk čia dera ir milžiniški megapoliai, ir laukinė gamta. JAV ypač vertinama dėl „ekonominio“ turizmo – ji patenka į dešimtuką šalių, kuriose pinigai turi didžiausią vertę, bei yra minima kaip geriausia vieta apsipirkti. Be to, turistai vertina galimybes užsiimti sportu ir keliauti drauge su šeima.

5-i Maldyvai, pirmaujantys ir savo paplūdimių bei gamtos grožiu.


6-toje vietoje – žalioji  Airija. Ją taip pat vertina dėl gamtos grožio, puikių sąlygų rekreaciniam turizmui bei kelionėms su šeima.7-a – Jungtinė Karalystė, patenkanti į geriausių vietų apsipirkti bei  pasilinksminti dešimtukus. Be to, Jungtinė Karalystė daug įvertinimų sulaukia ir dėl savo praeities, ir istorinių paminklų.8-a – Japonija, taip pat vertinama ir dėl savo autentiškumo, galimybės apsipirkti ir virtuvės.


9-oje vietoje Kanada – į kurią atgal traukia gamta, saugumas ir draugiški gyventojai.10-as – egzotiškasis Tailandas. Neramumai jame rimsta, o sugrįžti (ar apsilankyti dar sykį) vilioja gamtos grožis, naktinio gyvenimo įvairovė ir... galimybės apsipirkti.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus