• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Virtualus etiketas žalioms  1 

Autorius: Laura M.
2009-07-03 16:03:00

Virtualus etiketas žalioms
Jupiterimages nuotr.
Manai, kad virtuali erdvė – tai nevaržoma saviraiškos laisvė? Ne visai taip. Kad ir kokiame forume, pokalbių svetainėje ar bloge beatsidurtum, egzistuoja tam tikros virtualaus etiketo taisyklės. Jos skirtos ne tam, kad apribotų tavo saviraišką, o tam, kad kitiems pašnekovams būtų patogiau ir lengviau suprasti tavo mintis.

1. Šiukšlinti draudžiama. Kitaip tariant, neteršk erdvės bereikalingomis žinutėmis, frazėmis, laiškais. Forumuose tokiomis šiukšlėmis laikomos beprasmės žinutės, kuriose tėra šypsenėlė ar argumentais nepagrįsti pritarimo, neigimo žodeliai, bereikšmiai sakiniai ar nuklydimas į su tema nesusijusį ir kitiems lankytojams neaktualų dialogą su kitu nariu. Elektroniniame pašte šiukšlės – vadinamieji laiškai-grandinės, pavyzdžiui, su nuvalkiotomis Dalai Lamos, Nostradamo frazėmis, kurių patys garsieji išminčiai tikriausiai nei sakę, nei girdėję nėra. Persiųsti draugui smagų anekdotą – puiki mintis. Bet užkimšti jo pašto dėžutę laišku, kuris baigiasi fraze „persiųsk šį laišką dar 10-čiai žmonių“ – ne kas kita, kaip draugo užknisinėjimas. Nebent jis pasidavė moderniam hobiui ir ėmė kolekcionuoti tokio pobūdžio korespondenciją.

2. Didelės raidės – ne didelėms mintims. Didžiosios raidės virtualiuose pokalbiuose ir pasisakymuose reiškia paprasčiausią rėkimą. Skubiai reikia pagalbos? Tavo frazė GELBĖKIT! REIKIA ATSAKYMO! bus suprasta tinkamai – kad tau tikrai labai reikia skubaus atsakymo į tavo pateiktą klausimą. Tačiau jei didžiosiomis raidėmis pasakosi, kaip vakar siautei vakarėlyje, būsi tiesiog palaikyta neišmanėle naujoke.

3. Kuo daugiau žodžių – tuo mažiau skaitytojų. Dauguma žmonių virtualioje erdvėje žinutes skaito tik probėgšmais. Todėl jei Sūrskio ir Mauzerio stiliumi į savo kalbą nuolat įterpinėsi jungtukus, dalelytes ir kitus tuštumą užpildančius žodelius, kaip antai „na o bet tačiau aš visgi manau...“ – vargu ar kas perskaitys tavo žinutę iki galo. Pasistenk rašyti glausčiau. Na, o jei bendrausi anglų kalba (arba su virtualaus bendravimo asais) – drąsiai naudokis internetinėje erdvėje jau spėjusiais prigyti akronimais:

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
L
2009-07-03 18:43:37
nieko naujo nesuzinojau. tikrai, kad tik zalioms.