• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Gėlės pagal mėnesį ir jų simbolika (foto)

Autorius: Eli.lt
2013-04-25 16:08:00

Artėja bičiulių ar brangių žmonių gimtadieniai? Mamos diena? Ir... nežinote, kokią gėlę padovanoti? Manoma, kad tradicija per gimtadienį dovanoti gėles atsirado dar Senovės Romoje, kur kiekvieną mėnesį buvo dovanojamos skirtingos gėlės, kurios simbolizavo skirtingus dalykus...  

Sausis - gvazdikasSenovės Graikijoje iš šių gėlių pindavo kažką panašaus į karūnas, jomis taip pat puošdavo dievybių statulų galvas. Gvazdikai buvo laikomi dievų gėle. Tai taurumo, dieviškumo simbolis.

Vasaris - irisasIrisai yra graikų deivės Iridės gėlė - tai vaivorykštės deivė, kuri tarpininkavo tarp žemės ir dangaus. Šias gėles sodino ant moterų kapų, kad deivė joms padėtų pomirtiniame gyvenime. Viduramžiais šią gėlę ėmė sieti su Prancūzijos monarchija, dabar ji laikoma Prancūzijos simboliu.  

Kovas - narcizasNarcizai yra laikomi grožio gėle. Pasakojama legenda apie gražų jaunuolį vardu Narcizas. Jis pats žavėjosi savo atvaizdu vandenyje ir nuolat į save žiūrėjo, kol galiausiai įkritęs į vandenį paskendo, o jo mirties vietoje sudygo gražuoliai narcizai.

Balandis - ramunėRamunės yra nekaltybės, dorovės, ištikimybės, kantrybės simbolis. Plaukų segtukai su ramunių atvaizdu buvo rasti kasinėjant Kretos rūmų griuvėsius, jiems apie 4 000 metų, šias gėles taip pat mėgo ir Senovės egiptiečiai, jomis puošdavo keramikos dirbinius.

Gegužė - lelijaLelijos laikomos moteriškumo ir motinų gėle. Legenda pasakoja, kad šios gėlės išaugo ten, kur nutiško deivės, visų dievų motinos Heros pienas. Šios gėlės taip pat siejamos ir su Švč. Mergele Marija, kuri daugelyje paveikslų vaizduojama laikanti baltą leliją.

Birželis - rožėRožių simbolika skiriasi priklausomai nuo spalvos - rausvos reiškia draugystę, raudonos - aistrą, meilę, gelsvos - atjautą. Legendos byloja, kad raudonos rožės yra mėgstamiausios Veneros, meilės, aistros ir sodų deivės, gėlės.

Liepa - pentiniusŠios gėlės simbolizuoja atvirumą, vaišingumą. Lotyniškai jos vadinamos Delphinium, kadangi jų žiedyno forma šiek tiek primena delfiną, be to dažniausiai sutinkami blyškiai violetiniai ar mėlyni pentiniai. Indėnai šiomis gėlėmis apsidėliodavo savo gyvenvientes, nes tikėjo, kad jos atbaido skorpionus.

Rugpjūtis - kardelisJų lotyniškas pavadinimas kilo iš žodžio gladius, kuris reiškia kardas. Kardeliai simbolizuoja stiprias moralines nuostatas, tiesą, fizinę ir proto jėgą. Pasakojama, kad du draugai gladiatoriai buvo priversti kovoti vienas prieš kitą. Jiedu atsisakė ir smeigė savo kardus į žemę, o šie stebuklingai pavirto nuostabiomis gėlėmis.

Rugsėjis - astrasAstrai laikomi kantrybės, meilės ir sėkmės simboliu. Šias gėles seniau džiovino ir degindavo namuose, manyta, kad jų dūmai atbaigo piktąsias dvasias. Tradiciškai jas dėdavo ant Prancūzijos kareivių kapų, kaip padėką už jų drąsą.

Spalis - medetkaMedetkos yra liūdesio ir atjautos gėlės. Pirmieji krikščionys šias gėles klodavo po Mergelės Marijos kojomis, kai kuriose šalyse medetkos vadinamos Marijos auksu. Indijoje šių gėlių vėriniais tebepuošia dievybių statulas.

Lapkritis - chrizantemaTai vilties, ramybės ir optimizmo gėlės. Chrizantemos yra Čikagos simbolis, o japonai net turi Laimės festivalį skirtą šiems augalams, teigiama, kad Konfucijus mėgdavo medituoti žvelgdamas į chrizantemas. Japonai taip pat pat turi paprotį įdėti vieną chrizantemos žiedlapį į vyno taurę, manoma, kad tai užtikrina sveiką ir ilgą gyvenimą.  

Gruodis - poinsetijaPoinsetijos labiau žinomos Kalėdų gėlės vardu, tai tikėjimo, atsidavimo ir vilties simbolis. Pasakojama, kad labai neturtingas berniukas norėjo per Kalėdas nunešti gėlių ir padėti jas prie Kristaus skulptūros. Pinigų jis neturėjo, todėl priskyrė šakų, surinko iš sniego kyšančių nudžiūvusių šapų ir nunešė juos, tačiau jo gilus tikėjimas ir atsidavimas Dievui juos pavertė nuostabia gėle.


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus