• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Magiški ženklai aprangoje

Autorius: Sunhome.ru
2010-09-22 14:00:00

Magiški ženklai aprangoje
Jupiterimages.com

Kai velnias įkalbėjo Adomą ir Ievą paragauti uždrausto vaisiaus, jie visų pirma nusistebėjo savo nuogumu ir nieko nelaukę prisidengė figos lapais. Šis momentas dažnai vadinamas pirmuoju žmogaus bandymu susikurti rūbus. Nors iš tikrųjų tai – gana vėlyvi rašytojų pramanai.

Pirmykščiame ir Antikos pasaulyje žmonės savo kūno nesigėdijo. Rūbų, kuriuos jie dėvėjo, elementai daugiau nurodydavo žmogaus kilmę ar priklausymą giminei arba saugojo nuo žemiškų ir anapusinių grėsmių.

Pamirštoji rūbų magija

Net kai rūbai tebuvo apsaugos priemonė nuo šalčio ir blogo oro, ant jų būtinai nupiešdavo savotiškus saugančius ženklus arba kabindavo talismaną. Kitaip tariant, rūbai tebuvo fonas įvairiems ritualiniams daiktams, kurių reikšmė vėliau buvo užmiršta ir šie sėkmę nešantys atributai virto mums gerai pažįstamomis detalėmis, nustojusiomis bet kokios magiškos reikšmės: pakabučiais, užsegimais, ženkleliais, sagomis, sąsagomis ir pan. Pavyzdžiui, anksčiau svarbiausia aprangos dalimi buvęs galvos apdangalas, rodęs žmogaus kilmę ir socialinį statusą, dabar tėra paprasčiausia kepurė.

Galvos apdangalas kadaise buvo auros simbolis ir rodė žmogaus materialinį ir dvasinį tobulumą. Kuo storesnis ir prabangesnis jis atrodė, tuo didesne aplinkinių pagarba mėgavosi jo savininkas. Teisę nešioti tokį galvos apdangalą reikėjo užsitarnauti. Pavyzdžiui, tarp indėnų populiarias karūnas iš erelio plunksnų formuodavo ne vienerius metus. Kiekviena nauja plunksna – eilinė pergalė, eilinis nuopelnas savo bendruomenei. O jei prie plunksnos galiuko pririšdavo dar ir raudoną siūlelį, vadinasi, plunksnos gavimo aplinkybės buvo sudėtingos, jos savininkas žaidė su mirtimi.

Viršutinė galvos apdangalo dalis daugelyje senovės religijų buvo siejama su mistiniu dvasios centru. Indijoje jis vadinamas pažinimo čakra, sahasrara. Neretai net pati kepurės forma rodydavo į šį tašką. Ypatingas ornamentas jungė sarhasrarą su kepurės pagrindu, kur yra dar vienas centras – trečioji akis arba adžnos čakra. Šį tašką puošdavo brangakmeniais ir valdžios simboliais. Faraonų kepurėse adžna būdavo pažymima grifo ir gyvatės atvaizdais – aukščiausios Aukštutinio ir Žemutinio Egipto valdžios simboliais. Mūsų dienomis tokia kepurių magija virto pareigūnų pilotėmis, kur link trečiosios akies rodo valstybės herbas ar ženklelis. O šios tradicijos ištakos pamirštos prieš daugelį šimtmečių.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus