• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Taro kortų kilmė ir pagrindai (II dalis)  1 

Autorius: Jurgita Skaisgirytė
2011-11-03 17:20:00

Taro kortų kilmė ir pagrindai (II dalis)
123rf.com

Stebėti ir pastebėti

Ar galėtumėte sutikę nepažįstamą žmogų iš karto nusakyti jo kaip asmenybės tipą ir gyvenimo būdą? Ar matote praeities pėdsakus jo veide? Gal kartais net galite nuspėti, kaip klostysis tolesnis jo gyvenimas?
 Nenustebkite, kad to klausiu: kiekvienas žmogus apdovanotas paprasčiausiais psichologiniais sugebėjimais, kiekvienas gali stebėti ir pastebėti. Stebėjimas, kaip ir meditacija, leidžia išsivaduoti iš subjektyvių mąstymo ir veikimo šablonų, objektyviai pažvelgti į tikrovę.

Mokėjimas stebėti ir pastebėti - svarbiausia tarologo savybė. Šį sugebėjimą galima lavinti. Tam nereikia ilgų pratybų - užtenka skirti šiek tiek dėmesio anksčiau nepastebėtiems dalykams.

Ar eidami gatve atkreipiate dėmesį į praeivių veidų išraiškas? Ar matote, kokia skirtinga žmonių eisena? Ar vien iš tolo stebėdami bendraujančius žmones suprantate jų santykių pobūdį? Ar galite nuspėti kito mintis?

Visi šie įgimti arba išugdyti įgūdžiai padeda suprasti visų pirma patį žmogų, paskui ir jo kortas.

Tarologas tik tarpininkas

Dar vienas reikšmingas dalykas - vidinė tarologo nuostata interpretuojant kortas. Tarologo veikla šia prasme primena medikų darbą, o juk svarbiausias jų principas - nepakenkti.

Taro kortos - tai tik paveiksliukai, neutralūs simboliai, kuriems mūsų suvokimas suteikia tam tikrą reikšmę. Tą pačią kortą galima suprasti skirtingai, atsižvelgiant į individualią patirtį, nuotaiką, simpatijas ir antipatijas ir t.t.

Kuo daugiau minčių ir jausmų kyla interpretuojant kortas, tuo mažiau galimybių atskleisti tikrąją jų rodoma reikšmę. Bešališko stebėtojo pozicija yra tinkamiausia prieš pradedant dėlioti kombinaciją. Kaip tokią būseną pasiekti?

Privalu visada prisiminti principą: "ne aš, o per mane". Tokiu atveju tarologas - tik informacijos perteikėjas. Tikrasis informacijos šaltinis yra meistras, tam tikros malkos autorius; adresatas - klausėjas. Nuo tarologo priklauso tik informacijos pateikimo būdas.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Missy
2011-11-06 13:03:40
Straipsnis neblogas tik va dabar suprantu aukstuju mokyklu destytojus... skaitau ir suprantu, kad ne pirma kart tai skaitau... pasitikslinu, o gi akurat "copy -> paste" :D