• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Ant ledo pagal pasaką ir džiazą vaikai čiuoš vaikams
Autorius: Ingrida Lauciuvienė
2009-12-22 12:00:00

Žurnalistė, trijų vaikų mama Vilma Čereškienė sukūrė pasaką, kompozitorius Artūras Novikas paruošė savo mokyklos dainininkus, M. K. Čiurlionio menų mokyklos baleto skyriaus auklėtiniai bei gimnastės – unikalią programą ir visi kartu su gabiausiais Lietuvos vaikais, čiuožiančiais ant ledo jau daugiau kaip 10 metų, sukūrė nuoširdžiausią koncertą-spektaklį „Juodai balta istorija“.

Šiuo bendru muzikos, šokio ir dailiojo čiuožimo spektakliu bei Vilmos Čereškienės pasaka pasidžiaugti galės kiekvienas. Premjera įvyks antrąją Kalėdų dieną, gruodžio 26 d. 16 val. Vilniaus Akropolio ledo arenoje. Renginys nemokamas.

„Kasdienis mažųjų čiuožėjų darbas, ypač griežtos disciplinos reikalaujančios treniruotės, net po kelis kartus per dieną, žinoma, nelieka nepastebėtas – čiuožiantys vaikai dalyvauja tarptautinėse dailiojo čiuožimo varžybose, laimi garbias vietas ir džiugina trenerius medaliais bei diplomais. Tačiau Lietuvoje apie tai mažai kas sužino“, – sako projekto „Juodai balta istorija“ idėjos autorė ir organizatorė žurnalistė Ingrida Lauciuvienė. Dėl to ji su bendraminčiais šiemet nutarė padaryti dvigubą šventę – ir patiems čiuožėjams, ir visiems miesto vaikams.

Pasaką apie viso pasaulio gyvūnus, šalis ir Kalėdas Laplandijoje iš popieriaus į ledo areną perkelti padėjo režisierė Giedrė Žaščižinskaitė, choreografė-statytoja Jolita Altaravičiūtė, tap pat treneris-repetitorius Dmitrijus Kozlovas bei gimnastikos trenerė Liudmila Švedienė. Abu treneriai jau yra išugdę ne vieną jaunąjį čiuožėją, puikiai atstovauja Lietuvai tarptautiniuose konkursuose (pvz., tik ką su laurais jų mokiniai grįžo iš Latvijos ir Japonijos). Dekoracijas pasakai nupiešė dailininkas Mantas Čepauskis.

Žurnalistė Vilma Čereškienė savo sukurtą pasaką pirmą kartą papasakos ne vien savo, o visiems talentingiems ir smalsiems vaikams: „Juodai balta istorija“ – tai pasakojimas apie mergaitę Juliją, kuri, atvykusi pas močiutę į kaimą, užuot nuobodžiavusi, sutinka juodai baltą veršiuką, nusivylusį gyvenimu vien dėl savo nuobodžios kailio spalvos. Dar sutinka gandrą, kuris irgi yra juodai baltas. Tada trijulė leidžiasi į kelionę per visus pasaulio žemynus, kuriuose sutinka daug juodai baltų žvėrių – zebrus, pandas, orkas. Žemynuose juos džiugina sutikti gyventojai - šokantys nuostabius šokius. Pagaliau visi atvyksta į šalčiausią žemyną – Antarktidą. Ten pingvinai. Poliarinė naktis. Ir veršis juodmargis suvokia, kad pasaulyje daug juodai baltų gyvūnų. O Julytė supranta, kad tarp juodos ir baltos spalvos telpa visos pasaulio spalvos ir atspalviai. Tuo metu jie pamato krentančią žvaigždę, kuri į žemę atneša Kalėdų stebuklą.“
 
Pasakoje skambės Artūro Noviko sukurta ir pritaikyta muzika. Pagrindiniai muzikinės dalies atlikėjai – „Artūro Noviko džiazo mokyklos“ dešimtmečių trio
„Duok penkis“.


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus