• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Ar galima moterį per pusvalandį išmokyti sportinio vairavimo?

Autorius: Inga Lebrikaitė
2011-12-11 12:06:00

Ar galima moterį per pusvalandį išmokyti sportinio vairavimo?
Donatas Zaščiurinskas, KTU-FOTO studija

Vyrai kelyje dažnai pavadinami ereliais, tačiau moteris prie vairo dar dažniau prilyginama stichinei nelaimei. Įsivaizduokite tokią situaciją, kad moteris ne tik tobulai valdo automobilį kelyje, bet reikalui esant, gali pademonstruoti sportinio vairavimo ypatumus. „Nemuno Žiede“ šiais metais pradedama nauja mokymų programa, kurios metu visi norintys gali išmokti sportinio vairavimo pagrindų ir juos pritaikyti net vairuodami savo visai ne sportinį automobilį. Pirmosios išbandyti šią mokymų programą užvakar ryžosi unikalių spaudos gaminių kompanijos „Tuka“ moterų kolektyvas.


Žvarboką gruodžio 7 d. popietę į VšĮ „Nemuno žiedas“ trasą sugūžėjo profesionalūs sportininkai ir būrys žavių moterų, kurios norėdamos patobulinti savo įgūdžius kelyje, nutarė išklausyti sportinio vairavimo asų pamokymų. Pasak „Nemuno žiedo“ direktoriaus Arūno Samochino, kiekviena moteris gali išmokti sportinio vairavimo pagrindų ir vėliau juos pritaikyti vairuodama savo automobilį. „Mano nuomone, sportinio vairavimo įgūdžiai reikalingi ne tik trasoje, bet ir kasdieniame gyvenime. Ekstremalių situacijų tikrai pasitaiko, o nauji įgūdžiai padeda jų išvengti gatvėje“, - sakė VšĮ „Nemuno žiedas“ direktorius Arūnas Samochinas. Paklausus, kokių savybių reikia žmogui, kad jis galėtų to išmokti, Arūnas paminėjo, kad pirmiausia reikia noro, o išmokti sportinio vairavimo nėra taip sudėtinga, kaip galėtų pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. „Žmonės, kurie norėtų išbandyti naująją programą, kviečiami registruotis „Nemuno žiedo“ internetinėje svetainėje arba mūsų „Facebook“ profilyje“, - teigė direktorius.


Unikalius spaudos gaminius gaminančios kompanijos „Tuka“ moterų kolektyvas įdėmiai išklausė „Dapsas motorsport“ komandos lenktynininko Tomo Dapšo pamokymų ir praktiškai iš karto juos pabandė panaudoti trasoje. Ne vieną prizinę vietą lenktynėse iškovojusio sportininko teigimu, pagrindiniai sportinio vairavimo principai yra susikaupimas kelyje, teisingas oro sąlygų ir automobilio galimybių įvertinimas. „Žmogus turėtų būti užsispyręs ir greitos reakcijos“, - tokias savybes, reikalingas mokantis sportinio vairavimo, įvardijo garsaus lenktynininko Egidijaus Dapšo sūnus Tomas.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus