• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Atidaryta paroda „Vaikų emalio pasaulis“  1 

Autorius: Lina Lelytė
2008-05-31 00:00:00

Atidaryta paroda „Vaikų emalio pasaulis“
nuotr. Lina Lelytė
Šį penktadienį galerijoje "Meno niša" (J. Basanavičiaus g. 1/13) atidaryta vaikų kūrybos paroda "Vaikų emalio pasaulis". Jaunųjų menininkų parodos atidarymas ne veltui sutampa su tarptautine vaikų jaunimo diena. Galerijoje darbai bus eksponuojami iki birželio 7 d. Vėliau paroda bus perkelta į savivaldybę.

„Vaikų emalio pasaulis“ – puikus 11-os šešerių-dešimties metų vaikų talento įrodymas. Mažieji parodai sukūrė apie 60 įvairaus dydžio darbų karšto emalio technika. Nei šie darbeliai, nei paroda nebūtų atsiradusi be dailininkės-juvelyrės Marytės Gurevičienės nuoširdaus darbo. Ji veda emalio meno kursus, per kuriuos ir gimė šie kūrinėliai.

Dailininkė sako, jog svarbiausia - pasiruošimas. Visa kita einasi labai greitai. Dažais tapoma ant nušveistų vario plokštelių, vėliau darbeliai pašaunami į krosnį ir „kepa“ apie dvi minutes. „Ištrauki ir jau turi piešinį, jeigu nepatinka, galima pataisyti. Vaikams patogu tuo, jog rezultatas labai greitai matomas“, - kalba M.Gurevičienė. Viena iš mažųjų dailininkių, Greta, sako, jog, nors ši technika ir nėra įprasta, tačiau ne tokia ir sudėtinga – darbelį galima padaryti per valandą ar dvi, be to taip tapyti kur kas įdomiau ir smagiau nei paprasčiausiais pieštukais ar flomasteriais. Yra dar vienas būdas tapyti „su piešiniu“: ant vario plokštelės tepamas vienas sluoksnis baltos emalės, išdžiovinama, o tada braižomas piešinys. Taip lieka kontūras ir galima žaisti spalvomis. „Čia yra tiek daug netikėtumų, jog patys vaikai stebisi, kaip čia taip išėjo“, - pasakoja mokytoja. Netgi patys vaikai atranda savų būdų, kaip išreikšti savo kūrybą. Pavyzdžiui, Augustė sugalvojo „tampymą“: dažai tepami ir išpučiami spindulėliais.

Dailininkė sako, jog su vaikais dirbti yra be galo įdomu: „ Man užduoda klausimus, kurių nedrįsta užduoti tėvams. Nors ir labai aktyvūs ir judrūs, turi tiek daug kantrybės! Matytumėte su kokiais smulkiais įrankiais dirba.” M.Gurevičienė teigia, jog mergaitės dirba delikačiau, o berniukai nebijo “drąsių” spalvų ir potėpių. “Svarbiausia – vaiko nevaržyti ir leisti jam kurti, leisti skleistis unikaliai fantazijai”, - mano mažųjų dailininkų mokytoja. Kūrinių temos ateina savaime, iš aplinkos, patirčių. Menininkė pastebėjo, jog po kelionės užsienyje, vienos iš mergaičių darbuose atsirado daug vandens motyvų.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Elena
2008-12-13 15:09:45
Aciu, kad idejote ir mano piesiniu pavyzdziui vysnios.