• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Atsisveikinant su Šokolado kambariu bus išdalinta 100 kg šokolado
Autorius: Akropolis
2011-03-07 16:36:00

Atsisveikinant su unikaliu kūriniu – 17 kv.m. ploto Šokolado kambariu - kovo 8 d., antradienį, Vilniaus „Akropolyje“ lankytojams bus išdalinta daugiau nei 100 kilogramų juodojo šokolado. Saldžioji akcija prasidės antradienį 16 val., ir, prognozuojama, truks apie dvi valandas.

Skulptoriaus Mindaugo Tendziagolskio įrengtas Šokolado kambarys tapo pirmuoju tokiu objektu ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Iš 300 kilogramų juodojo, baltojo ir pieniško šokolado menininkas su pagalbininkais sukūrė ne tik svetainės sienas, stalą, kėdes, bet ir visas interjero detales: knygas, paveikslą, žvakides, indus bei stalo įrankius. Iš šokolado buvo sukurta net ir šventinei vakarienei parengta mėsa, salotos bei ant kėdes besiilsintis katinas.

„Šokolado kambarys sukėlė didžiulį susidomėjimą ir Lietuvoje, ir užsienyje. Skaičiuojame, kad per tris savaites jį pamatė keli šimtai tūkstančių žmonių“, - sako Vilniaus „Akropolio“ valdytojas Česlovas Urbonavičius. Pasak jo, pažiūrėti unikalaus kūrinio į Vilnių važiavo ir žmonės iš kaimyninių Baltarusijos bei Latvijos.

Apie Vilniaus „Akropolyje“ įrengtą Šokolado kambarį daug rašė užsienio žiniasklaida. Pranešimai apie jį pasirodė daugelio Europos valstybių, JAV, Australijos, Japonijos, Indijos spaudoje ir interneto portaluose. Apie Lietuvoje sukurtą unikalų projektą rašė net ir tokių tolimų valstybių kaip Filipinai, Pakistanas, Libanas spauda. Reportažai apie Šokolado kambarį buvo parodyti Australijos ir Kinijos televizijų žinių laidose.

„Šokolado kambarys plačiai išgarsino Lietuvą – iki šiol niekas tokio projekto nėra įgyvendinęs atvirose erdvėse, kur jį iš arti apžiūrėti gali kiekvienas norintis“, - sako Č.Urbonavičius.

Šokolado kambario kūrėjai „Akropolio“ lankytojams turėjo tik vieną prašymą – neliesti jo rankomis. „Šokoladas nėra tokia tirpi medžiaga, kaip daug kam atrodo iš pirmo žvilgsnio – „Akropolio“ alėjose visą laiką palaikoma vienoda temperatūra, į jį nepatenka tiesioginių saulės spindulių. Padėjo ir pati gamta – už lango visas tris savaites laikėsi šaltas oras. Tad didžiausią pavojų projektui galėjo kelti smalsūs žiūrovai – žmogaus kūno temperatūra yra pakankamai aukšta, kad šokoladas nuo prilietimo pradėtų tirpti“, - sakė Vilniaus „Akropolio“ valdytojas.

Vis dėlto, pasak Č,Urbonavičiaus, smalsumas patikrinti Šokolado kambario tvirtumą buvo stiprus – kažkas nulaužė gabaliuką kėdės atlošo, pabandė paragauti sienos. „Kai kurias Šokolado kambario detales teko pataisyti, bet tai, sakyčiau, buvo kosmetinis remontas“, - sako Vilniaus „Akropolio“ valdytojas.

Šokolado kambarys Vilniaus „Akropolyje“ buvo pristatytas vasario 14-ąją, šv.Valentino dieną ir lankytojus džiugino 3 savaites.


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus