• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

„AVON žygyje prieš krūties vėžį 2011“ - rekordinis skaičius dalyvių

Autorius: Guoda Chranovskytė-Giedraitė
2011-09-14 14:18:00

Praėjusi sekmadienį Vilniuje įvykusioje Tarptautinio Vilniaus mini maratono rungtyje, skirtoje „AVON žygiui prieš krūties vėžį“, dalyvavo daugiau nei pusantro tūkstančio žmonių. Jau trečius metus Lietuvoje rengiamo labdaros žygio tiklas – atkreipti visuomenės dėmesį į vis didėjantį krūties vėžiu sergančių ligonių skaičių bei rinkti lėšas į „Rožinio kaspino“ fondą. Jas šiemet AVON paaukos Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Onkologijos ir hematologijos klinikai.

4 km žygio prieš krūties vėžį startą davė lietuvių liaudies folkloro dainininkė Veronika Povilionienė. Moteris, pati įveikusi klastingą ligą, sveikino bėgimo dalyvius, padėkojo už kilnios akcijos palaikymą ir linkėjo visiems sveikatos.
 
Šiais metais, bendradarbiaudami su AVON labdaros fondu, Vilniaus maratono rengėjai dalį visų rungčių dalyvių registracijos mokesčio skyrė kovai su krūties vėžiu. Septyniose skirtingose rungtyse dalyvavo daugiau nei pustrečio tūkstančio įvairaus amžiaus žmonių iš 32 pasaulio šalių. Sporto rungtyse nedalyvavę, tačiau jas stebėję žiūrovai ir miesto svečiai taip pat galėjo prisidėti prie kilnios misijos, įsigydami AVON „Rožinio kaspino“ gaminių.
 
Prie AVON žygio prisijungė ir JAV ambasadorė Lietuvoje Anne E. Derse su vyru Henku Hendricksonu. Nemokamą koncertą surengė atlikėjos Giedrė Balutytė su dukra ir Evelina Anusauskaitė, kuri jau lapkričio 2 d. dalyvaus Niujorke vyksiančiame iškilmingame AVON moterų fondo labdaros vakare kaip pasaulinio muzikos talentų konkurso „Avon Voices“ finalistė.
 

Apie negailestingą krūties vėžio susirgimų statistiką Lietuvoje bei taip reikalingą krūties vėžio brachiterapijos įrangą pacientams gydyti, renginio dalyviams pasakojo "Kauno klinikų" Onkologijos ir hematologijos klinikos vadovė prof. Elona Juozaitytė.

Pasaulyje kas tris minutes moteriai yra diagnozuojamas krūties vėžys, tai viena klastingiausių moterų onkologinių ligų. Kol nėra užtikrintų medicininių priemonių, šią statistiką gali sumažinti tik moterų sąmoningumas, reguliarus tikrinimasis ir kitos prevencinės priemonės. Nuo 2002 m. kovo 8 d. AVON pradėjo kampaniją prieš krūties vėžį Lietuvoje. Nuo to laiko „Rožinio kaspino“ fondas jau surinko ir paaukojo daugiau nei 950 000 litų. Šiemet AVON „Rožinio kaspino“ fondo, iš kurio skiriama parama jau padėjo išgelbėti ne vienos moters gyvybę, tikslas yra pasiekti pirmąjį milijoną litų.Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus