• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Bibliotekoje - filmų košė
Autorius: Kauno apskrities viešoji biblioteka
2009-06-15 15:55:00

Jupiterimages nuotr.
Birželio 18 d., ketvirtadienį, 17 val. Kauno apskrities viešoji biblioteka (Radastų g. 2, salė) kviečia į nemokamą renginį „Filmų košė".

Bus pristatyti jaunų menininkų videodarbai, kurie netalpinami į suvokimo ar temos rėmus. Paliekama daug erdvės interpretacijai. Žiūrovui leidžiama pačiam suteikti arba paneigti matomo vaizdo prasmę. Svarbiausias renginio tikslas - skatinti žmones kitu kampu pažvelgti į gyvenimo realijas, „pamaitinti" savo protą nekasdieniais apmąstymais.

Ruošiamasi rodyti keliolika įvairiomis technikomis sukurtų trumpametražių filmų: „This is a love song. The end" (aut. Laura Garbštienė), „The rules of art. Demystification" (aut. Jonas Zagorskas), „Palinkėkite vieni kitiems ramybės" (aut. Saulius Leonavičius), „3in1” (aut. Evaldas Jansas, „Sinchronizacija" (aut. Rimas Sakalauskas), „Videošokis" (aut. Kęstutis Šapoka), „Vėliava ir amžinoji ugnis” (aut. Ričardas Milukas), „Visuma XY" (aut. Julija Griežytė), „Kutuliukai" (aut. Neringa Kūlokaitė), „Kalti2” (aut. Augustinas Matulaitis), „Animuota poezija" (aut. Vaiva Grainytė, Saulė Norkutė) ir kt. Nesistengta rinkti ir rodyti tik panašius darbus, sukurti vientisą filmų „masę". Juos peržvelgus galima pastebėti, kad kiekvienas kūrinys, kaip ir jo kūrėjas, yra atskiras vienetas su tik jam būdingomis savybėmis. Šiuo atveju tema - tik apribojimas ir išankstinis nuomonės piršimas žiūrovui. Nenorima nurodinėti, ko reikėtų ieškoti šiuose filmuose. Kiekvienas atėjęs pamatys ir atras arba ne.

Galima paminėti - tai ne tie filmai, kuriuose realistiškai vaizduojama tikrovė, mintis išdėstoma taip, kad jos nereiktų ieškoti tarp eilučių. Juose daug simbolikos, netiesioginio kalbėjimo skirtingais vaizdais, tyla, muzika, triukšmu, poezija. Mintis nepateikiama, kaip ką tik paruoštas maistas baltoje lėkštutėje. Čia duodami ingredientai, o patiekalą tenka gamintis pačiam.

Renginio pavadinimas tikrai nereiškia, kad žiūrovai lengvai „suvirškins" šiuos filmus, kaip pavyzdžiui košę. Žinoma, viskas priklausys nuo jų „skrandžių". Žodžiu „košė" norima atspindėti filmų įvairovę, savotišką jų perteikiamų idėjų chaosą. Be abejo, tikimės, kad žiūrovai taip pat susipažins su šiuolaikinių menininkų saviraiškos tendencijomis, „pamaitins" save intelektualiniu maistu.


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus