• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
"Bliuzo naktys 2008" sieks suburti rekordinį gitaristų kolektyvą
2008-06-17 00:00:00

"Nepamiršk ne tik palapinės bei piniginės, bet ir... gitaros!" – tokiu šūkiu lankytojus pasitiks š.m. liepos 4-5 d. prie Lūksto ežero Varniuose (Telšių r.) vyksiantis tradicinis 16-asis tarptautinis bliuzo festivalis "Bliuzo naktys 2008". Festivalio organizatoriai kviečia visus "Bliuzo naktų" žiūrovus, mokančius skambinti gitara, atvykti su instrumentais ir tapti visaverčiais šventės dalyviais. Taip tikimasi suburti rekordinį Baltijos šalyse, o gal ir visoje Europoje gitaristų kolektyvą.

"Tikimės patekti į rekordų knygas kaip festivalis, kuriame daugiausiai žmonių grojo gitaromis", – idėją pristatė "Bliuzo naktų 2008" prodiuseris Algirdas Barniškis-Blėka. "Šeštadienį, antrąją festivalio dieną, visus atvykusius su gitaromis pakviesime masiškai sugroti kultiniu tapusį "Bliuzo naktų" himną, kurio akordų pamokys nuolatinis festivalio dalyvis Aleksandr Belkin. Tikimės, kad šiuo masiniu gitaristų kolektyvu pavyks pasiekti Europos ar bent jau Baltijos šalių rekordą".

Pasaulinis didžiausio gyvai grojančio gitaristų kolektyvo vardas priklauso Indijos miestui Šilongui, kuriame 2007 m. spalį 1730 gitaristų kartu atliko Bob Dylan kūrinį "Knocking on Heaven‘s Door". Tuomet buvo pagerintas tais pačiais metais Kanzaso mieste (JAV) pasiektas pasaulio rekordas, kai 1721 gitaristas atliko "Deep Purple" hitą "Smoke on the Water".

"Pagerinti pasaulio rekordą kažin ar pavyks, tačiau tikimės, kad į "Bliuzo naktų" gitaristų klubą pavyks suburti bent kelis šimtus aktyvių festivalio lankytojų. Svarbu ir tai, kad atvykę į šventę su gitaromis galės pasijusti ne tik žiūrovais, bet ir visaverčiais festivalio dalyviais – tad galime teigti, kad šiemet "Bliuzo naktyse" koncertuos rekordinis dalyvių skaičius per 16 festivalio gyvavimo metų", – pažymi festivalio organizatoriai.

Įeinant į festivalio teritoriją, kiekvienas gitara nešinas žiūrovas gaus ne tik bilietą-apyrankę, bet ir specialų lipduką "Bliuzo naktų dalyvis". Visiems dalyviams bus išdalinti dainos akordai bei žodžiai, o neturintys gitarų kviečiami atlikti vokalinę partiją.

"Be to, nors "Bliuzo naktys" visuomet garsėjo demokratiškos dvasia ir draugiškumo kupina atmosfera, masiniame koncerte turėtų užsimegzti dar daugiau naujų pažinčių", – įsitikinęs festivalio prodiuseris A. Barniškis-Blėka.

Be galimybės pasiekti Baltijos šalių ar Europos rekordą, festivalio rengėjai bliuzo gerbėjus iš Lietuvos ir kaimyninių šalių vilios dviem išskirtinio kalibro žvaigždžių pasirodymais. "Bliuzo naktų 2008" scenoje koncertuos dviem prestižiniams "Blues Music Awards 2008" nominuotas amerikietis Tad Robinson. Prie scenos šėlstančios minios plojimų turėtų sulaukti ir fenomenalusis lūpinės armonikėlės virtuozas, geriausiu Jungtinės Karalystės bliuzo atlikėju pripažintas Paul Lamb su grupe "The King Snakes".

Be jų, festivalio "Bliuzo naktys 2008" lankytojų bei dalyvių lauks ir kiti žymūs bliuzo scenos veteranai bei naujokai iš Lietuvos ir užsienio, visuomet populiarūs "jam session" koncertai, "Bliuzasriubės" žuvienė, kitos tradicinės bei naujos atrakcijos.


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus