• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Dianos Gabaldon bestseleris „Svetimšalė“ taps televizijos serialu

Autorius: Andrius Petraitis
2012-08-17 10:20:00

Dianos Gabaldon bestseleris „Svetimšalė“ taps televizijos serialu
JAV autorės Dianos Gabaldon milžiniško populiarumo visame pasaulyje sulaukusi knygų serija „Svetimšalė“ netrukus virs televizijos serialu. Kompanija „Sony Pictures TV“ įsigijo teisę ekranizuoti šį bestselerį, kurio skaitytojai visame pasaulyje jau įsigijo daugiau nei 20 mln. kopijų. Lietuvos knygynus jau pasiekė šeštoji šios serijos knyga – „Svetimšalė. Sugrįžimas“.  

Adaptuoti kūrinius televizijos ekranams patikėta Ronald D. Moore, žinomam mokslinės fantastikos TV serialo „Galaktikos kovos“ („Battlestar Galactica“) kūrėjui. Jau dabar prognozuojama, kad „Svetimšalės“ ekranizacija sulauks tokios pat sėkmės kaip kultiniais tapę serialai „Tikras kraujas“ („True Blood“) ir „Sostų karai“ („Game of Thrones“). Jie taip pat buvo sukurti pagal populiarias knygų serijas.

„D. Gabaldon „Svetimšalė“ tiesiog stulbina gebėjimu įtraukti įvairių šalių, kultūrų, išsilavinimo skaitytojus. Tai  – puiki medžiaga įdomiam serialui, todėl nieko keista, kad, vis dar pasirodant naujoms knygų serijos dalims, ši istorija vilios ir televizijos žiūrovus. „Svetimšalės“ knygas sunku priskirti vienam žanrui, nes jos turi ir istorinio, ir jausmų romano elementų, ir mokslinės fantastikos, mistikos, nuotykių literatūros bruožų. Autorė meistriškai žaidžia kelione laiku, kuria aistros, meilės, nepavaldžios net skirtingiems laikmečiams, istoriją“, – teigia leidyklos „Alma littera“ direktorė Danguolė Viliūnienė.

„Svetimšalės“ saga, pradėta leisti 1991 m., sulaukė didžiulio susidomėjimo ne tik JAV, bet ir kitose šalyse: ji išversta į 23 kalbas ir išleista 34-iose šalyse. Planuojama, kad naujausia – aštuntoji – knygų serijos dalis pasauliui bus pristatyta 2013-aisiais.

Su pačia autore Diana Gabaldon progą susipažinti turėjo ir Lietuvos skaitytojai, kuomet ji vasario mėnesį lankėsi Vilniaus knygų mugėje. Susitikimas sulaukė didelio „Svetimšalės“ gerbėjų dėmesio, o jų būrys  ir toliau gausėja. Tarp jų – ir žinomos Lietuvos moterys. Psichologė Edita Čekuolienė ir aktorė Gabija Ryškuvienė, teigia, kad romanas taip intriguoja, jog tampa sunku nuo jo atsitraukti. Tam pritaria ir aktorė Nijolė Narmontaitė.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus