• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Duris atveria asmenybės sąmoningumo ugdymo akademja
Autorius: Agnė Rutkauskaitė
2010-08-24 11:52:00

Jau rugsėjį Vilniuje duris atveria pirmoji sąmoningumo ugdymo akademija „Gyvenimas Jūsų rankose“. Tai suagusiųjų neformalaus švietimo akademija, kurios steigimą inicijavo VšĮ. „Luxvita“  - Asmenybės sąmoningumo ugdymo centras. 


Daugelis žmonių save laiko itin sąmoningais, tačiau neretai sąmoningumą sutapatina su intelektu, išsilavinimu, nors tai yra du skirtingi dalykai.


Išsilavinimas – tai tik procesas: informacijos kaupimas, priėmimas, kur lieka jos įsisąmonimas ir gebėjimas pritaikyti praktikoje? Anot akademijos vadovės ir lektorės N. Kondratenko, sąmoningumas - tai yra motyvų, poelgių ir veiklos tikslų giluminis vidinis įsisąmonimas, tai teisingas tikrovės suvokimas neįtakojamas aplinkos, tai žmoniškumo žmoguje tobulinimas, tai kiekvieno žmogaus gyvenimo tikslas ir prasmė. Žemo sąmoningumo lygio žmogus vadovaujasi bet kokia gauta informacija, kurią perša televizija, radijas, aplinkiniai, švietimo institucijos... Jis yra įtakojamas savo kūno, minčių, emocijų ir supančios aplinkos, nesugeba suvokti ir išanalizuoti kas padaryta, ar pasiektas galutinis tikslas ir panaudoti savo įgytą potencialą, t.y. žinias. Tuo metu aukšto sąmoningumo lygio žmogus prieš vienaip ar kitaip pasielgdamas, priimdamas sprendimą, apsvarsto savo galimybes, remiasi įsisąmonintais motyvais ir veiklos tikslais. Kuo sąmoningesnis žmogus, tuo jis atsakingesnis, racionalesnis, aktyvesnis, tolerantiškesnis... Jis geba būti savo kūno, minčių ir emocijų šeimininku, t.y. nepasiduoda likimui, pažįsta save ir supančią aplinką, nėra įtakojamas aplinkos faktorių.


Akademijoje „Gyvenimas Jūsų rankose“ ugdysime žmonių vidinį sąmoningumą, kurį kiekvienas akademijos studentas gebėtų pritaikyti savo kasdieniame gyvenime Taip pat bus ugdomos žmogaus vertybinės nuostatos, asmeniniai gebėjimai (sąmoningumas, pasitikėjimas savimi, savarankiškumą, atsakomybę, meilė sau ir kt.), socialiniai įgūdžiai, savigydos pagrindai.  „Esame tam,  kad žmonės atrastų save ir maksimaliai išnaudotų  savo potencialą“ -  sako sąmoningumo akademijos vadovė  N. Kondratenko. 


Kiekvieną mėnesį akademijos studentams  atliekama individuali testacija pagal specialią N. Kondratenko sistemą. Jos metu  nustatoma, kiek žmogus patobulėjo, ar geba įgytas žinias pritaikyti gyvenime, ar geba išlaikyti  sąmoningumą, kuris itin įtakoja priimant ir pritaikant įvairius sprendimus  gyvenimo situacijose. Be viso to,  vienas iš akademijos žinių įsisavinimo metodų šioje akademijoje - paskaitas vedantys studentai. Kiekvienas sąmoningumo akademijos studentas skaitys paskaitą, kuriai pasiruoš savarankiškai, taip parodydamas, kaip suprato ir įsisavino gebėjimus. Studijų pabaigoje  pateikiamas ir apginamas diplominis darbas laisvai pasirenkama tema, o gabiausiems studentams sudaromos visos  sąlygos projekto būdu įgyvendinti savo diplominį darbą. Sąmoningumo akademijos studentai čia išmoks praktiškai pritaikyti mokslo įstaigose, seminaruose įgytas žinias ir jas atitinkamai panaudoti darbe ir gyvenime.


Sąmoningumo akademijoje „Gyvenimas Jūsų rankose“ įvairių sričių specialistai dėstys šių sričių disciplinas: asmenybės tobulėjimas (savęs pažinimas, suvokimas, neigiamų minčių ir emocijų įvaldymas, draugystė su savimi ir supančia aplinka santykiai su aplinkiniais...), praktiniai savigydos užsiėmimai (savo kūno pažinimas, ligų priežasčių nustatymas, ligų ir emocijų santykio analizavimas...), daugiafunkcinio meno pažinimo teoriniai ir praktiniai užsiėmimai (muzika, dailė, judesys, saviraiška, vaidyba...), gyvasis tikėjimas (savimi, aplinka, savo siekiais ir tikslais, tikėjimo ir religijos skirtumai...) ir kt. 

Kviečiame visus, norinčius kelti savo sąmoningumą, išmokti įvaldyti savo neigiamas emocijas, pažinti ir suprasti gyvenimo dėsnius. Tautos ir visuomenės sąmoningumas priklauso nuo kiekvieno jos nario, nuo kiekvienos dalelės, todėl kaip sakoma, - nori keisti pasaulį, pradėk nuo savęs.


Asmenybės sąmoningumo akademijos „Gyvenimas Jūsų rankose“ atvirų durų diena vyks rugsėjo 7 d. Vilniuje.


  www.luxvita.visiems.lt
Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus