• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Festivalį „Afrikos dienos 2011“ atidarė pirma Lietuvoje tapybos kava sesija

Autorius: Živilė Litvinaitė
2011-05-21 11:27:00

Festivalį  „Afrikos dienos 2011“ atidarė pirma Lietuvoje tapybos kava sesija

Vilniuje prasidėjo festivalis „Afrikos dienos 2011“. Festivalio pradžią pažymėjo pirmoji Lietuvoje tapybos kava sesija: būrys Lietuvos meno pasaulio įžymybių molbertuose Kenijos ir Etiopijos kava interpretavo Afrikos tema. Vėliau Gedimino prospektas virto modernaus šokio scena.

Festivalio „Afrikos dienos 2011“ organizatoriai siekia laužyti stereotipus, klaidingai atspindinčius egzotiškąją Afriką, ir supažindinti su šio kontinento įvairia bei turtinga kultūra. „Apie Afriką Lietuvos visuomenė dažniausiai sužino iš neigiamos pusės – šio žemyno šalys paprastai minimos pilietinių karų, didelio skurdo, menko išsivystymo kontekste. Norime tai pakeisti ir parodytų kitą, menkai pažįstamą ir šviesią Juodosios Afrikos pusę“, – pasakojo „Afrikos dienų“ atstovė spaudai Greta Aleksandravičiūtė.

Festivalio atidarymo metu pirmą kartą Lietuvoje vyko kavos tapybos sesija, kurią organizavo menininkas, vienas iš Art laboratory įkūrėjų Tomas Tamkvaitis: „Siekdamas įrodyti, kad kurti bet kokia forma gali kiekvienas, nuolat ieškau naujų formų ir būdų tam kūrybiškumui atskleisti. Paskutinis mano atradimas – tapybos kava technika. Kadangi Afrika man pačiam labiausiai kvepia kava, todėl buvo įdomu, kas gali gimti drobėje abu šiuos dalykus sujungus į vieną“.

Prie šios iniciatyvos prisijungė ir garsūs Lietuvos muzikantai, dizaineriai, aktoriai bei kiti menininkai. Skambant afrikietiškams ritmams, kavos tapybos techniką išbandė prodiuseris ir muzikantas Viktoras Diavara, aktorė Ineta Stasiulytė, dizaineriai Vitalis Čepkauskas, Daiva Urbonavičiūtė ir Gediminas Šiaulys, dailininkas Paulius Arlauskas, Linas Cicėnas ir kiti profesionalūs menininkai. Jie drobėje išreiškė tai, ką jiems reiškia Afrika.

Pasak vieno iš „Coffee Inn“ įkūrėjų Nido Kiuberio, šiam projektui sunaudota 600 „Coffee Inn“ espresso kavos puodelių. „Kava buvo koncentruota ir išgarinta – buvo išgauta skirtingų rudos spalvos atspalvių paletė. Lietuvos menininkai ir susirinkę vilniečiai išbandę naująją techniką sukūrė įspūdingų darbų. Afrikos etninės kultūros atvaizdavimu išsiskyrė tų svečių darbai, kuriems Afrika yra gimtinė. Darbus netrukus bus galima apžiūrėti vienoje iš mūsų kavinių“, – pasakojo N. Kiuberis.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2KitasRušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus