• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Garsūs atlikėjai kviečia vaikus ir jaunuolius kovoti su patyčiomis
Autorius: Eli.lt
2009-09-29 08:10:00

LNK nuotr.

Lietuvos muzikos žvaigždės - Gabrielius Liaudanskas-Svaras, Saulius Urbonavičius-Samas, Stanislovas Stavickis-Stano, Marijonas Mikutavičius, Alanas Chošnau, grupės „Biplan" ir „Saulės kliošas", kviečia visus vaikus ir jaunimą iki 18 m. į viešąsias bibliotekas. Rugsėjo 29 d., antradienį, 15 val. atlikėjai internetu bendraus su jaunaisiais piliečiais, susirinkusiais į beveik 500 bibliotekų, ir pakvies juos dalyvauti akcijoje „Sukurk dainą žvaigždei". Jaunajai kartai bus pasiūlyta kurti dainų tekstus akcijoje dalyvaujančioms įžymybėms kovos su bendraamžių smurtu ir patyčiomis, pagarbos, pakantumo vieni kitų atžvilgiu ir draugystės tema, o geriausiems tekstams atlikėjai vėliau sukurs muziką ir šias dainas įrašys.

Visą spalio mėnesį vaikai galės kurti tekstus atlikėjams ir skelbti juos akcijos interneto svetainėje www.dainazvaigzdei.lt. Čia jauniesiems autoriams taip pat bus sudarytos galimybės bendrauti su muzikantais, psichologais, diskutuoti kūrybos ir kovos su patyčiomis tema.

„Mes, suaugusieji, esame labiausiai atsakingi, už tai, kokie vaikai užaugs. Turime padėti jiems tapti gerais žmonėmis, ir mūsų tikslas - parodyti jaunajai kartai kelius į savęs pažinimą ir į gerumą. Vienas šių kelių yra kūryba, - įsitikinęs G. Liaudanskas-Svaras. - Patyčių problema nėra nauja, ji buvo ir mūsų laikais, ir kažin, ar įmanoma visiškai ją išspręsti. Bet ją sušvelninti tikrai galima. Tai mūšis, kurį labai sunku laimėti, bet būtina pabandyti", - teigia atlikėjas.

Akciją „Sukurk dainą žvaigždei" organizuoja projektas „Bibliotekos pažangai" ir jame dalyvaujančios viešosios bibliotekos. Akcija siekiama paskatinti vaikus bendrauti, kurti ir lavintis interneto pagalba, o tuo pat metu - atkreipti visuomenės dėmesį į opią vaikų fizinio ir psichologinio smurto, patyčių (taip pat ir virtualioje erdvėje) problemą.

Pasibaigus kūrybai skirtam laikui, kiekvienas atlikėjas atrinks, jo nuomone, geriausią dainos tekstą ir jį pavers muzikos kūriniu. Atrinktų tekstų autoriams bus sudarytos galimybės apsilankyti atlikėjų studijose ir iš arti stebėti, kaip jų sukurti žodžiai tampa dainomis. Visas atlikėjų įrašytas dainas ketinama išleisti kompaktinėje plokštelėje. Dar kelias dešimtis originaliausių, įdomiausių ir geriausiai temą atitinkančių vaikų kūrinių planuojama išleisti atskiru leidiniu.Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus