• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Geriausias Estijos dizainas – Vilniuje
Autorius: "Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009" info.
2009-06-18 16:07:00

Birželio 19 d., 16 valandą Dizaino galerijoje (Ševčenkos g. 16A) atidaroma geriausio Estijos dizaino – nacionalinio prizo Bruno laimėtojų – paroda. Atidaryme dalyvaus Estijos dizaineriai, Estijos dizainerių sąjungos, Estijos Respublikos ambasados, „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ vadovai.

Ekspozicijoje – daugiau kaip 30 įvairių sričių dizaino darbų, sukurtų 2006-2008 metais, taip pat 2006-ųjų Bruno laimėtoja – dizainerio Martin Pärn sukurta biuro baldų sistema. Paroda, kuri veiks iki birželio vidurio, yra „Vilniaus – Europos kultūros sostinės 2009“ projektų ciklo „Europos menų mokykla“ dalis.

Estijos dizaino konkurso Bruno nugalėtojų paroda bus eksponuojama iki liepos 15 dienos Dizaino galerijoje, T. Ševčenkos g. 16A, kasdien, išskyrus sekmadienį nuo 11 iki 18 valandos. Įėjimas nemokamas.

Kas yra Bruno?

Bruno – tai kas dveji metai rengiamas nacionalinis dizaino konkursas, organizuojamas Estijos dizainerių sąjungos, ir skirtas pakelti dizaino ir dizainerio profesijos prestižą bei visuomenei pristatyti inovatyvius aukšto lygio produktus. Dar vienas konkurso tikslas – kurti ir stiprinti ryšius tarp dizainerių, verslo ir viešojo sektoriaus, siekiant stiprinti dizaino įtaką ūkio vystymui. Bruno jau šiandien suvokiamas kaip sinonimas gero, profesionalaus Estijos dizaino, paremto inovacijomis ir vietine tradicija – tiek Estijoje, tiek ir užsienio šalyse, kur jis reprezentuoja geriausius gaminius ir prekių ženklus.

Pirmasis Bruno buvo įteiktas 2006 m. rugsėjo 18 d., o 2008-ieji buvo jau antrieji konkurso metai, ir greta geriausio produkto, geriausio projekto ir vertingo kūrinio buvo pristatytas naujas prizas – už geriausią dizaino vadybą. Šio prizo tikslas – pabrėžti konkurencingumo didinimo per kokybišką dizaino vadybą svarbą ir išskirti kompanijas, sėkmingiausiai bendradarbiaujančias su profesionaliais dizaineriais.

Apie projektų ciklą „Europos menų mokykla“:

„Europos menų mokykla“ – 13 projektų ciklas, kuriame dalyvaujantys meno studentai ir jaunieji menininkai iš užsienio bei Lietuvos savo kūrybą skiria Vilniui ir jo svečiams. „Europos menų mokyklos“ metu rengiamos kolektyvinės kūrybinės dirbtuvės, organizuojamos individualios kūrėjų rezidencijos Lietuvoje, vykdomi Lietuvos ir žinomų Europos meno mokyklų bendradarbiavimo projektai.

2009 m. gegužės-gruodžio mėnesiais vykstantys edukaciniai meno projektai apima daugumą  meno ir kūrybos sričių: kiną, teatrą, vaizduojamuosius ir taikomuosius menus, muziką, literatūrą, vertimą. Daugiau kaip 800 jaunųjų kūrėjų iš Lietuvos ir užsienio 2009 m. pabaigoje savo darbus pristatys vilniečiams ir miesto svečiams – bus sukurti nauji filmai, spektakliai, viešųjų erdvių ir dizaino darbai, literatūros, kitų meno sričių kūriniai.

„Europos menų mokyklos“ projektuose dalyvauja menininkai ir dėstytojai iš daugelio Europos Sąjungos valstybių, taip pat Baltarusijos, Rusijos, Australijos, Pietų Korėjos, Singapūro, kitų šalių. Pagrindinis visų „Europos menų mokyklos“ projektų tikslas – pradėti ilgalaikį Lietuvos ir užsienio menininkų, meno mokyklų studentų bei dėstytojų bendradarbiavimą ir pristatyti Lietuvos meną bei kultūrą projektų dalyviams iš užsienio.

 „Europos menų mokykla“ – programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ projektų ciklas, iš dalies finansuojamas Europos Komisijos.


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus