• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Gerumo kristalai sužibo ir neatlygintinų kraujo donorų rankose

Autorius: Raimonda Mačiulytė
2009-01-07 00:00:00

Gerumo kristalai sužibo ir neatlygintinų kraujo donorų rankose
R.Mačiulytės nuotr.

Sausio 5 d. Kauno miesto Rotušėje vyko tradicinė Gerumo šventė, kurios metu buvo įteikti Gerumo kristalai 25 asmenims, kurie 2008-aisiais pasižymėjo kilniais, gerais bei prasmingais darbais. Gerumo kristalas – tai apdovanojimas, kuris įteikiamas už gerus darbus Kauno bendruomenei ir Lietuvai visose veiklos srityse.

Iki šiol 172 kauniečiai yra gavę šį apdovanojimą, kuris anksčiau vadinosi „Gerumo plyta“. Kandidatus apdovanojimams siūlė kauniečiai, nevyriausybinės organizacijos bei Kauno miesto meras. Didžiulis pasiaukojimas, bendruomeniškumas ir žmogiškumas sieja visus pagerbtus Gerumo kristalais šviesuolius.

Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas šventės metu džiaugėsi, kad mieste yra daug gerumu švytinčių žmonių, kurie savo širdies gerumą dalija nesitikėdami jokių apdovanojimų. Meras šviesuoliams linkėjo, kad gerumo kristalai jų rankose  spindėtų dar skaisčiau, įkvėptų kitus žmones skleisti, kurti gėrį. Žymūs Lietuvos operos solistai savo dainomis kūrė šventinę nuotaiką ir dovanojo visiems džiugias emocijas.

Net du Gerumo kristalai buvo įteikti neatlygintiniems kraujo donorams. Pirmuoju kristalu apdovanotas Zurabas Alanija, ilgametis kraujo donoras, kuris net 46 kartus neatlygintinai paaukojo savo kraujo. Vyrą donorystei labiausiai skatina troškimas daryti gerus darbus ir padėti tiems žmonėms, kuriems jo kraujas gali išgelbėti gyvybę.
Nuotr: L.Galinienė, Z. Alanija.

Dar vienas Gerumo kristalas buvo įteiktas Laimutei Galinienei, taip pat ilgametei kraujo donorei, kuri daugiau kaip 23 kartus neatlygintinai paaukojo savo kraujo ir telkė, skatino kitus nemokamai kraujo donorystei. Moteris yra Kauno krašto donorų draugijos valdybos narė bei Nacionalinės donorų draugijos donorų organizavimo vadovė.

Paklausus, kas labiausiai skatina duoti kraujo L. Galinienė atsako: „Vadovaujuosi Biblija, o ten yra parašyta „duok ir tau bus duota“. Už kraują paimti pinigus nekyla ranka, nes esu įsitikinusi, kad gėris man vėliau ar anksčiau sugrįžta tarsi bumerangu.  Taip ir sakau visiems „daryk gerą darbą ir tau bus geru atlyginta“. Be to, man kraujas yra Dievo duotas, tai kodėl aš negaliu juo pasidalinti? Stengiuosi aktyviai propaguoti donorystę ir kiekvieną skatinu apie tai pamąstyti“. Kauno Kraujo donorystės centrui (I. Kanto g. 15) tokie žmonės yra labai brangūs, nes jie labai prisideda prie kraujo trūkumo problemos sprendimo ir dovanoja tikrą džiaugsmą ligoniams ir sužeistiesiems.
 
 
Neatlygintinus kraujo donorus tikraisiais šviesuoliais įvardinęs miesto meras A. Kupčinskas teigė: „Neatlyginta kraujo donorytė turi būti skatinama geru įvertinimu, dėmesiu, kuris nebūtinai yra piniginė išraiška. Neatlygintini donorai rodo gerą pavyzdį, atiduoda dalelę savęs ir savo širdies šilumos. Už savo pasiaukojimą ir kilnumą jie nusipelno gerumo kristalų, kuriais siekiame pagerbti jų taurų apsisprendimą“. Pats meras jau keletą kartų yra neatlygintinai davęs kraujo ir pažadėjo šiais metais miesto savivaldybėje surengti kraujo donorystės akciją.

Be neatlygintinų kraujo donorų, Gerumo kristalai buvo įteikti ir kitiems gerais darbais pasižymėjusiems kauniečiams. Asmenų, apdovanotų Gerumo kristalais, sąrašas.
Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus