• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Gruziniškas vakarėlis neapsiėjo be tostų (foto)
Autorius: Eli.lt
2009-09-30 14:26:00

Vakar vakare į „Skonio studiją“ susirinkę gruziniškos kultūros ir maisto gerbėjai atšventė pagrindinę šios šalies rudens šventę – vyno ir laukų derliui pažymėti skirtą „Rtveli“. Gruziniško teminio vakarėlio dalyviai varžėsi gamindami tradicinius gruziniškus patiekalus, aklos degustacijos metu bandydami atpažinti gruziniško mineralinio vandens „Borjomi“ skonį bei su gruziniško vyno taure sakydami tostus.

„Tai jau trečiasis mūsų internetinio teminių vakarėlių gido „Dinner explorer“ vakarėlis, ypač tinkamas rudens sezonui, kai žmonės daugiau laiko ima leisti namuose. Gruziniška tema parodė, jog lietuviams šios šalies virtuvė ir tradicijos dar nėra gerai pažįstamos, todėl nauji įspūdžiai garantuoti. Be to, gruziniška atmosfera iš tiesų įkvepia nuoširdžiam ir emocingam bendravimui“,- sakė teminių vakarėlių iniciatorės „Electrolux“ vadovas Deimantas Kirlys.

Į tris komandas pasidalinę svečiai gamino gruziniškus paplotėlius su sūriu „Chachapuri“, jautienos sriubą „Charčo“ bei vištienos „Čachochbili“. Jų skonio panašumą į originalių, Gruzijos namuose valgomų patiekalų skonį vertino tikri gruzinai – „IDS Borjomi – Europe” atstovybės Lietuvoje vadovas Irakli Bokuchava su žmona bei Gruzijos konsulas Lietuvoje Irakli Asashvili.

Labiausiai svečiams namus Gruzijoje priminė „žaliųjų“ komandos, kuriai vadovavo žurnalo „Virtuvė Nuo...Iki“ žurnalistė Elžbieta Monkevič, pagamintas „Chačiapuri“. Sriubos pateikimo estetika svečius maloniai nustebino į tarptautinį vakarėlių gidą patekusio Mindaugo Karūnavimo dienos scenarijaus autorius Alfas Ivanauskas.

Gruziją simbolizuojantį išskirtinio skonio mineralinį vandenį „Borjomi“ iš 5 mineralinių vandenų, tarp kurių buvo du lietuviški ir du prancūziški, aklos degustacijos metu atpažino pusė ragautojų. Iš besivaržiusių komandų atstovų tiksliausias buvo dizaineris Aleksandras Pogrebnojus, nė sekundei nesuabejojęs, kurioje iš numeriais pažymėtų stiklinių yra gruziniškasis „Borjomi“.

Tostų varžytuvėms toną davė Gruzijos konsulas I. Asashvili, pasakęs tostą apie draugystę, kuri nedidelėms Gruzijos ir Lietuvos valstybėms yra labai svarbi. Tostas neapsiėjo ir be anekdotinės situacijos, kuri pabrėžia, jog negali pykti, kai draugas kviečia draugą per langą net 2 val. nakties – juk draugystė galioja „visą parą“.

Konsulas pabrėžė, jog svarbiausia, kad tostas būtų nuoširdus, o pakviesdamas tostus sakyti ir moteris, I. Asashvili su šypsena pabrėžė, jog moterys turėtų juos skirti meilei. Šioje rungtyje gruziniško vyno butelį laimėjo dainininkė Rasa Kaušiūtė, savo toste pabrėžusi gruziniškos virtuvės ir Gruzijos vyrų išskirtinumą.

„Dinner explorer“ teminių vakarėlių ciklas prasidėjo vasaros pradžioje. Pirmajame „Braškių sezono atidarymo“ vakarėlyje Lietuvos kulinarinių tinklaraščių autoriai visus patiekalus gamino iš pirmųjų braškių. Antrojo vakarėlio tema - „Mindaugo karūnavimo diena“ - pradėjo kurti šios svarbios nacionalinės datos šventimo tradicijas – nuo aplinkos dekoravimo, patiekalų ir gėrimų iki aprangos kodo ir užsiėmimų.
Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus