• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Kalėjimas ir krematoriumas - geriausi studentų architektūros projektai
2008-12-16 00:00:00

"Gamma" nuotr.
Tradiciniame Lietuvos architektų sąjungos renginyje „Geriausi architektūros studentų baigiamieji darbai 2008" nugalėtojų laurus pelnė Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentės Gilma Gylytė ir Vaiva Rinkūnaitė. Geriausiu magistro studijų baigiamuoju darbu pripažintas G.Gylytės projektas „„]miestas[Kalėjimas Pagiriuose, Vilniuje", o geriausiu bakalauro darbu išrinktas V.Rinkūnaitės projektas „Krematoriumas Vilniuje".

Parodoje-konkurse „Geriausi architektūros studentų baigiamieji darbai 2008" būsimiems architektams suteikiama galimybė pademonstruoti savo kūrybines idėjas, sulaukti įvertinimo iš platesnio, ne tik akademinio, profesionalų rato. Taip pat jame atsispindi aukštųjų architektūros mokyklų mokymo rezultatai ir kokybė, bendras architektūros mokymo Lietuvoje lygis. Geriausių architektūros studentų baigiamųjų darbų paroda-konkursas skatina pažangių architektūros idėjų sklaidą, o taip pat tai - dar viena paskata studentams rengti kokybiškus, originalius baigiamųjų darbų projektus.

Lietuvos technikos ir energetikos muziejuje Vilniuje, architektūros muziejui skirtoje erdvėje eksponuojamą parodą, sudarytą iš planšetų ir maketų, tradiciškai papildė katalogas, kuriame pateikta koncentruota informacija apie projektus. Juos šiemet pateikė 16 studentų iš 4 aukštųjų architektūros mokyklų.
 
Geriausiu baigiamuoju magistro studijų darbu išrinktame projekte „]miestas[ Kalėjimas Pagiriuose, Vilniuje" G.Gylytė pasiūlė pačiame sostinės centre, greta Lukiškių aikštės esantį kalėjimą perkelti į miesto pakraštį. Naujasis kalėjimas - tai savotiškas miestelis su gatvėmis, pastatais, centru. Kompleksas būtų įgilintas - įkastas į žemę, todėl iš visų miestelio perspektyvų kalinamasis matytų aukštą betoninę sieną, išreiškiančią bausmę.

Projektas taip pat pelnė Vilniaus miesto mero kartu su Miesto plėtros departamentu įsteigtą apdovanojimą „Už aktualumą Vilniaus mieste". „G.Gylytė pasiūlė patrauklų sprendimą miesto centro, o kartu ir kalėjimo modelio humanizavimui" - įteikdamas diplomą, kalbėjo Vilniaus vyriausias architektas Artūras Blotnys.

Geriausiu bakalauro studijų baigiamuoju projektu pripažintas VGTU studentės Vaivos Rinkūnaitės darbas „Krematoriumas Vilniuje". „Autorė sugebėjo subtiliai, lakoniškomis priemonėmis sukurti stiprų emocinį krūvį - tai matyti projekto sprendiniuose, jo pateikimo formoje. Krematoriumas pasižymi ir charakteringu įvaizdžiu, ir logiška funkcine schema - tai rodo V.Rinkūnaitės profesionalumo potencialą." - darbą komentavo komisijos narys Š. Kiaunė.

Visiems parodos dalyviams buvo įteikti diplomai, o nugalėtojams - renginio mecenatės bendrovės „Maxit" prizai. Geriausių architektūros studentų baigiamųjų darbų ekspoziciją iki sausio 7 d. galima apžiūrėti Lietuvos technikos ir energetikos muziejuje Rinktinės g. 2, Vilniuje.


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus