• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Kasdienės emigrantų patirtys Airijoje
Autorius: VAGA
2010-09-28 19:23:00

Knygyno nuotr.
Rugsėjo 29 d., 18.00 val. PPC „Ozas“ esančiame knygyne VAGA vyks žurnalistės Elvyros Davainės knygos „Airija: tolima artima sala“, pristatymas. Kodėl du aukštuosius išsilavinimus turinti Lietuvos žurnalistų sąjungos narė iškeliavo į Airija, kur fiksuodama kasdienes emigrantų patirtis praleido penkerius metus? Ar teisingą šios salos modelį turime mes, likusieji Lietuvoje? Ar iš tiesų visi svetimšaliai Airijoje turi galimybę pradėti savo verslą ir iš jo praturtėti?

Susitikimo metu autorė atsakys ne tik į šiuos klausimus, bet ir dalinsis sava nelegalios emigrantės patirtimi bei tuo, kas nesutilpo į knygą. Ar iš tiesų emigracija tai laisvė ir pinigai, darbas ir malonumai, meilė ir nuotykiai, turtas ir skurdas, liūdesys ir juokas? „Airija: tolima artima sala“ – knyga apie tai bei tuos, kurie jau gyvena ten ir tiems, kurie dar tikisi svetur surasti laimę. 

Knygos istorijos – realus emigrantų gyvenimas Airijoje. Autorė, profesionali žurnalistė, pastaruosius penkerius metus gyveno ir dirbo šioje saloje – ragavo valytojos, vaikų auklės, greito maisto restorano sumuštinių gamintojos, pardavėjos ar ekskliuzyvinio keturių žvaigždučių viešbučio restorano virtuvės šefo padėjėjos ir didelės prekybos firmos administratorės duonos. Istorijos apie narkotikus, besaikį alkoholio vartojimą, sektas, nelaimingas meilės istorijas pateikiamos su lengva ironija ir humoru, kuris padėjo išgyventi toli nuo gimtinės jai pačiai ir daugybei tolimoje smaragdo saloje atsidūrusių tautiečių.

„Pasaulyje turbūt nėra kitos šalies, kuri būtų tokia panaši į Lietuvą, kokia yra Airija. Ji artima plotu, gyventojų skaičiumi, senomis katalikiškomis bei žemdirbystės tradicijomis, žaliomis ganyklomis. Darželiuose čia taip pat sėjamos rūtos, dainos ir giesmes sklidinos liūdesio, jokios vaišės neapsieina be alaus, naminukės ir bulvinių patiekalų, o žmonės nuoširdūs ir paprasti. Plungėje grojamas kadrilis ir airiškas džigas panašūs kaip du vandens lašai. Tikriausiai, todėl visi, kas pabuvojo ten, jaučia Airijos sindromą – to skaidraus paprastumo ir mokėjimo džiaugtis gyvenimu trauką...“
Kviečiame prie puodelio kavos susipažinti su emigrantų kasdienybe bei pasidalinti savomis patirtimis.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus